Deň, na ktorý čakali: Zápasová premiéra Bedarda a... Pozrite sa na formáciu mladého Slováka

Mladé pušky Chicaga Blackhawks - Ethan Del Mastro (vľavo) a Martin Mišiak (vpravo)Mladé pušky Chicaga Blackhawks - Ethan Del Mastro (vľavo) a Martin Mišiak (vpravo) Zdroj: Profimedia

CHICAGO - Zámorský tím Chicago Blackhawks odohrá v noci zo štvrtka na piatok (2:30 SEČ) premiérový duel v príprave na novú sezónu NHL proti St. Louis Blues. Nastúpiť by v ňom mali aj dve draftové nádeje - Connor Bedard a Slovák Martin Mišiak.

Jednotka draftu tohto roka bude jednoznačne ťahákom tohto večera. Bedard, ktorý je označovaný za generačný talent, nastúpi prvýkrát v drese Blackhawks do zápasu. Očakáva sa od neho veľa a už dnešná noc môže naznačiť, či má 18-ročný center na to, aby sa stal topstar zámorskej profiligy. 

Jednotka tohtoročného draftu a Galéria fotiek (3) Na jednotku draftu Connora Bedarda smerujú všetky oči fanúšikov NHL Zdroj: SITA/AP/Alex Brandon

Slovenských fanúšikov pred zápasom však zaujala najmä správa, že v stretnutí sa predstaví aj 55-ka draftu 2023 - Martin Mišiak. Pre šikovného útočníka pôjde doslova o krsť ohňom. Podľa informácií z oficiálnych kanálov klubu z "veterného mesta" sa Mišiak postaví na pozícii centra. Popri ňom budú v 3. formácii korčuľovať chodiace legendy NHL. 

Na jednej strane bude mať Coreyho Perryho, na tej druhej Nicka Foligna. Starí harcovníci posilnili Chicago pred začiatkom tohto ročníka a majú byť mentormi mladého a perspektívneho tímu, ktorý sa v posledných sezónach potáca na dne ligovej tabuľky. 

Martin Mišiak bol draftovaný Galéria fotiek (3) Martin Mišiak po drafte, na ktorom si ho z 55. pozície vybralo Chicago Zdroj: Profimedia

Obaja majú dokopy odohratých viac ako 2200 zápasov, na konte stovky gólov a asistencií. Pre rodáka z Banskej Bystrice to nemôže byť nič iné, len obrovská škola hokeja. 

Mišiak sa v drese Blackhawks pokúsi zaujať, aj keď jeho šanca na dlhé zotrvanie v prvom tíme je veľmi nízka. Jeho miesto v tejto sezóne bude v OHL, presnejšie v klube Erie Otters. Tam sa stretne spoločne s krajanom Ondrejom Molnárom. 

Zápas medzi Chicagom a St. Louis začína v noci o 2:30 nášho času. 

Viac o téme: Chicago Blackhawks Corey Perry Nick Foligno Connor Bedard Martin Mišiak
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy