VIDEO Puk leží a treba napnúť sieť: Slafkovský sa pohotovo zorientoval a rozjasal celý štadión

Ďuro, poď!Ďuro, poď! Zdroj: SITA/AP/The Canadian Press/Christinne Muschi

MONTREAL - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský skóroval v nočnom prípravnom zápase proti Ottawe Senators a podieľal sa na triumfe Montrealu Canadiens v pomere 4:3.

Devätnásťročný krídelník sa presadil v 15. minúte, keď z dorážky zvýšil na 2:0. V stretnutí odohral necelých 14 minút, jeho krajan a spoluhráč Filip Mešár strávil na ľade 10:31 min.

VIDEO Prvý gól Juraja Slafkovského v príprave

Z výhry sa tešil aj Erik Černák, ktorého Tampa zdolala Nashville 2:1 po predĺžení. Urastený obranca nastúpil s "áčkom" na hrudi a na ľade strávil viac ako 21 minút.

Traja slovenskí útočníci boli pri výhre Calgary nad Winnipegom 3:2 pp a sn, v drese "plameňov" sa predstavili Adam Ružička, Martin Pospíšil a Samuel Honzek, no do kanadského bodovania sa nezapísali. Pospíšil v druhej tretine nešťastne zasiahol protihráča, po tomto zákroku sa strhla bitka a mladý Slovák inkasoval trest do konca stretnutia.

Vegas s Jakubom Demekom prehralo s Los Angeles s Martinom Chromiakom 3:4 po predĺžení.