Iné Košice, než sme videli v predchádzajúcich zápasoch: Zápas sme mali pod kontrolou

Hokejisti HC KošiceHokejisti HC Košice Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice si po dvoch prehrách napravili chuť a na domácom ľade zdolali Liptovský Mikuláš 5:1.

Podľa ich kormidelníka Dana Cemana padla na úrodnú pôdu snaha zlepšiť určité veci po prehrách v Poprade a Nových Zámkoch počas uplynulého víkendu. Trénera hostí Juraja Faitha mrzeli najmä dva inkasované góly v poslednej minúte, ktoré skreslili dojem z výkonu jeho tímu.

Nemalo by sa to stávať

"V poslednej minúte sme dostali dva góly, to by sa nemalo stávať," skonštatoval Faith, ktorý v úvode hodnotenia zápasu vyzdvihol aj úspech "oceliarov" v uplynulej sezóne. "Gratulujem HC Košice k víťazstvu v dnešnom zápase a aj k majstrovskému titulu v minulej sezóne. Obe dosiahol úplne zaslúžene.

Vedeli sme o sile Košíc a pripravovali sme sa na to, že asi nebudeme takí dominantní ako v nedávnych zápasoch. Aj keď sme v druhej tretine opticky boli pod tlakom, tak šance Košíc príliš neprichádzali. Mrzí ma hlavne naša presilovka piatich proti trom, ktorou sme akoby pohrdli a nič nevymysleli.

Po našej šanci sme v druhej tretine inkasovali zbytočný gól, po ktorom nám domáci odskočili. Mrzí ma záver stretnutia. Keď sme chceli ísť hrať so šiestimi hráčmi, tak sme zle prestriedali. Inkasovali sme ešte dva góly a potom celá naša práca vyzerá zle. Dreli sme 59 minút, potom však odflákneme poslednú a nevyzerá to dobre. Teraz musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa na nedeľňajší zápas," poznamenal Faith.

Zaslúžená výhra

Podľa kapitána Jakuba Sukeľa bol výsledok zápasu skresľujúci, no víťazstvo Košičanov zaslúžené: "Myslím si, že celý zápas sme ťahali za kratší koniec. Domáci hrali výborne v našom pásme, my sme naopak nehrali dobre s pukom.

Košičania dnes hrali dobre, točili nás v pásme a keď sme z neho vyšli, tak sme často iba odhadzovali puky od seba," uviedol Sukeľ, ktorý prvýkrát v mužskej kariére vedie tím v pozícii kapitána: "Je to pre mňa niečo nové. Som však za to rád a snažím sa to robiť najlepšie ako viem."

Gólová radosť hráčov Košíc Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/František Iván

Košičania začali víťazstvom nad Liptovským Mikulášom sériu piatich domácich zápasov, ku ktorým patrí aj duel Ligy majstrov. Proti Liptákom, ktorí pricestovali povzbudení víťazstvami nad Nitrou a Trenčínom, dosiahli tretie víťazstvo v sezóne. "Rešpektujeme Liptovský Mikuláš, ktorý má kvalitný tím a veľmi dobre začal sezónu. Zapracovali sme na nejakých veciach, ktoré sme chceli zlepšiť po minulom víkende.

Dnes sme si vytvárali viac gólových príležitostí. Základom je však obrana a zamerali sme sa aj na to. Vieme totiž, že Mikuláš je nebezpečný v protiútokoch. Presilovky boli v dnešnom zápase kľúčové. Tešíme sa z víťazstva a už myslíme na nedeľňajší zápas," poznamenal tréner Ceman.

Súboj bol pod kontrolou

Útočník Filip Krivošík skóroval v 52. minúte, keď svojím druhým gólom v sezóne upravil na 3:1. Tento gól definitívne upokojil domácich, ktorí si už nádejný náskok nenechali vziať. "Bolo dôležité, že sme sa dnes vrátili ku svojej hre. Zápas sme mali pod kontrolou. Viedli sme 1:0 aj 2:1 a hoci boli hostia nebezpeční, dokázali sme si to ustrážiť.

Vedeli sme, že ak budeme hrať to, čo vieme, budeme úspešní," povedal Krivošík. Do streleckej listiny sa premiérovo v sezóne zapísal košický útočník Matúš Havrila. Premiérovo sa zo svojho gólu tešil už v druhej tretine, no vtedy ešte jeho presný zásah neplatil pre vysokú hokejku. Gólovej radosti sa dočkal v čase 59:59.

"Mal som pocit, že to bola vysoká hokejka. Napokon som do konca zápasu veril, že mi to padne. Napokon sa tak aj stalo, som za to rád," netajil. Úspešný debut v extralige absolvoval 15-ročný obranca Vladimír Dravecký. "Na prvý zápas to bolo dobré. Zvíťazili sme, prišli aj fanúšikovia, takže fajn. Snažil som sa ukázať to najlepšie, čo v sebe mám. Som rád, že som dostal aspoň nejaký čas na ľade," poznamenal syn bývalého košického útočníka Vladimíra Draveckého st.

Viac o téme: HC Košice MHk 32 Liptovský Mikuláš