Vedúci tím stratil všetky body, neškodný Slovan sa zmohol len na jeden gól v závere!

Na snímke Peter Zuzin (uprostred) pred bránkou TrenčínaNa snímke Peter Zuzin (uprostred) pred bránkou Trenčína Zdroj: TASR/Ján Krošlák

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 4:1. Pre "belasých" to bola už piata prehra v sezóne a štvrtá z uplynulých piatich zápasov. Košičania dosiahli štvrté víťazstvo v tomto ročníku.

Tímy si spočiatku dávali pozor na defenzívu a gólové príležitosti boli k videniu až v presilovkách. Košičania využili svoju druhú, keď Fejes zblízka otvoril skóre - 1:0. Hostia z následných dvoch presiloviek vyťažili viacero šancí, no brankára Janusa nedokázali prekonať.

Oceliari" sa v úvode druhej časti dostali k ďalšej presilovke, v ktorej sa dostali do tlaku a v pokračujúcej ofenzívnej aktivite Lamper backhendom prekvapil Coreaua - 2:0.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 12

Slovanistom sa nedarilo prekvapiť defenzívu domácich, ktorí v 37. minúte vyťažili z chyby Browna, potrestal ju Fejes - 3:0. Janus prišiel o čisté konto v 57. minúte, v ktorej sa hostia dostali do presilovky o dvoch hráčov. V nej Brown zakončil ofenzívnu akciu, no hostia sa následne odhodlali k hre bez brankára, v ktorej Berger uzavrel skóre - 4:1.

TEL - 7. kolo:
HC Košice - HC Slovan Bratislava 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Góly: 14. Fejes (Pollock, Zech), 27. Lamper (Bartoš, Havrila), 37. Fejes, 59. Berger - 57. Brown (O´Brien, Lalonde). Rozhodovali: Snášel, Krajčík - Tichý, Ordzovenský, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, 5894 divákov.

Košice: Janus - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Bartoš, Deyl, Hudec - Krivošík, Pollock, Fejes - Rogoň, Chovan, Lamper - Jääskeläinen, Berger, Lunter - Bartánus, Šimun, Havrila

Slovan Bratislava: Coreau - Romančík, Sersen, Lalonde, Beňo, Scheid, Golian, Maier- O´Brien, Minárik, Brown - Takáč, Findlay, Pecararo - Fominych, Masnica, Lukošík - Výhonský, Petráš

Banská Bystrica nepustila Michalovce k slovu

Hokejisti Banskej Bystrice natiahli víťaznú šnúru v Tipos extralige už na päť zápasov. V piatkovom dueli 7. kola triumfovali na ľade Michaloviec 4:0 a po siedmich stretnutiach majú na konte 15 bodov.

Výraznú rolu v drese hostí zohralo kanadské duo Carter Turnbull (2+2) a Matt Wilkins (0+3). Turnbull poslal Bystričanov do vedenia v 5. minúte a oba góly prvej tretiny vsietil za asistencie Wilkinsa. V záverečnom dejstve sa presadil Marcus Vela, ktorý je s piatimi zásahmi momentálne najlepší strelec Bystrice. Na konečných 4:0 upravil v 52. minúte Adam Stránský, asistovali mu Turnbull s Wilkinsom.

Tipos extraliga – 7. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce – HC '05 Banská Bystrica 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Góly: 5. Turnbull (Wilkins), 17. Turnbull (Wilkins), 43. Vela (Hora, Turnbull), 52. Stránsky (Turnbull, Wilkins). Rozhodovali: Rojík, Orolin – Šoltés, Bogdaň, vylúčení: 1:6 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Michalovce: Škorvánek – Cibák, Acolatse – Korenčík, Macejko – Mihalik, Michalčin – Pišoja, Fedor; – Paločko, Newton, Daugavinš – Heard, Pearson, Santos – Bjalončík, Buc, Valach – Kabáč, Suja, Solenský

Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Hora – Ďatelinka, Wilde – Dame-Malka – Pavúk – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull – Žitný, Bíreš, Matoušek – Macek, Stránsky, Faith – Plančár, Sojka, Štrauch

Zvolen prvýkrát stratil všetky body

Hokejisti Zvolena v 7. kole Tipos extraligy vôbec prvýkrát v sezóne stratili všetky body. Na domácom ľade prehrali s Trenčínom 0:2. Prišli tak zároveň aj domácu neporazenosť. Hostia spod hradu Matúša Čáka zaknihovali druhú výhru za sebou a súperovi pretrhli šesťzápasovú víťaznú sériu.

Na snímke zľava Tomáš Galéria fotiek (12) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Líder zo Zvolena po žŕdke Zuzina inkasoval prvý gól v dvanástej minúte. Krajčovič využil zaváhanie domácej defenzívy a z pravého kruhu vystrelil nad lapačku Kupskyho – 0:1. Následne Zvolenčania nevyťažili z tlaku a po ubránenej presilovke súpera inkasovali v druhej tretine druhýkrát. Immo ušiel obrane HKM a samostatný nájazd premenil – 0:2.

Následne sa Trenčania spoliehali na prečíslenia, z ktorých mohli pridať tretí gól. Vedúci celok tabuľky nedokázal nájsť recept na dobrú defenzívu hostí a brankára Lacouveeho, nevyšla mu ani hra v šestici a tak  prvýkrát v sezóne nezískal ani bod.

7. kolo TEL:
HKM Zvolen –HK Dukla Trenčín 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Góly: 13. Krajčovič (Lichanec, Ekberg), 36. Immo (Conway, Hlaváč). Rozhodovali: Výleta, M. Novák – Synek, Kacej, vylúčení na 2. min: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 2192 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser – Šiška, Langkow, R. Bondra – Kašlík, M. Hults, M. Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Csányi, V. Fekiač, Kolenič

Trenčín: Lacouvee – Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, Bokroš – Charbonneau, Baláž, Š. Petráš – Hertzberg, Conway, Immo – D. Hudec, Sojčík, Giľák – M. Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Trápenie Nitry pokračuje

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 3:2. Rozhodujúci gól strelil 96 sekúnd pred koncom tretej tretiny útočník Michael Drábek, ktorý nastúpil v prvom stretnutí po prestupe z Trenčína. Hostia zaznamenali už šiestu prehru v sezóne a patrí im posledné 12. miesto v tabuľke s dvoma bodmi.

Nitrania začali lepšie a už po necelých troch minútach viedli, keď premiérový gól strelil Stephen Harper. O desať minút neskôr hostia zvýšili po zakončení Brenta Gatesa. Ďalšia posila Robby Jackson si pripísal dve asistencie. Spišiaci však v tretej časti dokázali obrátiť výsledok. Podarilo sa im využiť dve presilové hry vďaka Róbertovi Džuganovi a Jurajovi Majdanovi. V závere rozhodol Drábek, keď prešiel stredným pásmom až do útočného a zaskočil brankára Libora Kašíka.

HK Spišská Nová Ves – HK Nitra 3:2 (0:2, 0:0, 3:0)
Góly: 50. Džugan (Majdan, Kerbashian), 57. Majdan (Marosz, Kerbashian), 59. Drábek – 3. Harper (Jackson, Kubeš), 12. Gates (Bubela, Jackson). Rozhodovali: Žák, Jobbágy – Pribula, Jurčiak, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2534 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Merežko, Ališauskas, Valach, Groch, Žiak, Romaňák – Archambault, Nellis, Burgess – Kerbashian, Marosz, Majdan – Drábek, Myklucha, Džugan – Rapáč, Bortňák, Vartovník

Nitra: Kašík – Kubeš, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent – Harper, Gill, Buček – Jackson, Gates, Bubela – Slovák, Hrnka, Bajtek – Lacka, Pobežal, Okoličány – Griffin

Hetrik Avcina rozhodol

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš triumfovali v 7. kole Tipos extraligy nad HK Poprad 4:2. V drese domácich sa blysol hetrikom ruský útočník Alexander Avcin. "Kamzíci" prehrali štvrtý zápas za sebou.

V 6. minúte obranca Mitchell Miller predviedol úspešnú individuálnu akciu a prekonal brankára Adama Vaya. Popradčania však v priebehu prvej tretine dokázali streliť dva góly a dostať sa do vedenia. Ryan Dmowski nastúpil na prvý duel v extralige a hneď sa presadil.

Americký útočník si pripísal asistenciu aj pri druhom góle hostí, keď dosiahol svoj prvý gól v sezóne Max Gerlach. V druhej a tretej tretine však skórovali už len domáci. Avcin dosiahol druhý hetrik v sezóne.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Poprad 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Góly: 6. Miller (Vojtech), 24. Avcin (Miller, Sukeľ), 49. Avcin (Réway), 60. Avcin (Réway, Hraško) – 9. Dmowski (Coulter), 18. Gerlach (Dmowski, Coulter). Rozhodovali: Baluška, Crman – Jedlička, Orolin, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 1329 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Réway, Quince, Avcin – Egle, Berry, Sukeľ – Valigura, Uhrík, Vojtech – Žilka, Šmída, Vankúš – Nespala

Poprad: Vay – Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan – Gerlach, Coulter, Dmowski – Kukuča, Beaudoin, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Urbánek – Jendek, Suchý, Šotek – Kundrik

Nové Zámky zdolali aj Humenné

Hokejisti Nových Zámkov nadviazali na nedeľné víťazstvo v Poprade a v piatkovom zápase 7. kola Tipos extraligy zdolali na domácom ľade Humenné 5:2. Po piatich zápasoch majú na konte 15 bodov, nováčik súťaže ich má len päť a figuruje na predposlednom mieste tabuľky.

V úvodnej tretine hviezdil v drese Nových Zámkov Tomáš Mikúš, ktorý zaznamenal hetrik. Najprv poslal domácich do vedenia v 9. minúte, potom sa presadil po nahodení Andreja Hatalu a v 20. minúte využil prihrávku Radeka Prokeša.

Na 1:3 znížil v druhom dejstve Adam Lapšanský a o necelé dve minúty vsietil kontaktný gól Jakub Linet. Na konci druhej tretiny však domáci opäť viedli o dva góly vďaka zásahu Troya Logginsa. Na konečných 5:2 upravil v záverečnom dejstve opäť Loggins, ktorý využil početnú prevahu svojho tímu.

HC MIKRON Nové Zámky – HC 19 Humenné 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Góly: 9. Mikúš (Šišovský, Mamčics), 12. Mikúš (Hatala), 20. Mikúš (Prokeš, Mamčics), 38. Loggins, 49. Loggins (Roy, Števuliak) – 36. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov), 38. Linet (Handlovský, Sergienko). Rozhodovali: Štefik, Goga – Frimmel, Valo, vylúčení: 5:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Novajovský – Loggins, Roy, Stupka – Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč

Humenné: Galimov (od 19. min Kozel) – Novický, Glazkov, Sergienko, Meliško, Diakov, Fereta, Novota – Vaško, Kuru, Pereskokov – Kriška, Linet, Handlovský – Lapšanský, Pavlovs, Borov – Thomka, Krajňák, Lačný

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné