Skalica predĺžila čiernu sériu nováčika z Košíc, Žilinu o výhre na Zemplíne obrala penalta

Gólové oslavy futbalistov MFK SkalicaGólové oslavy futbalistov MFK Skalica Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

SKALICA - Futbalisti FC Košice nezískali v Niké lige bod už v piatom stretnutí v sérii. V sobotnom zápase 10. kola prehrali na trávniku Skalice 0:1.

O jediný gól duelu sa postaral v 25. min Daniel Smékal, ktorý sa dostal k odrazenej lopte a dokázal ju dostať do siete. Záhoráci prerušili sériu troch prehier a pripísali si tretie víťazstvo v sezóne. Na konte majú 10 bodov, o tri viac ako ich súper z Košíc.

MFK Skalica - FC Košice 1:0 (1:0)
Gól: 25. Smékal. ŽK: Golikov, Mizerák, Fabiš, Sovič (všetci Košice). Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Jánošík.

Skalica: Junas - A. Krčík, Ranko, Podhorín, Rudzan - Nagy, Mášik (70. Černek) - Gaži (88. Morong), Vlasko, Yao - Smékal (67. Špehar)

Košice: Kira - Fabiš, Liener (41. Turčák, 75. Petrák), Šindelář, Greššák, Mizerák – Faško, Golikov (41. Sovič), Gallovič, Anane (41. Vasiľ) - Lačný (67. Sagna)

Penalta obrala Žilinu o trojbodový zisk

Futbalisti Zemplínu Michalovce sa ani v 10. kole Niké ligy nedočkali plného bodového zisku. V sobotňajšom stretnutí remizovali doma so Žilinou 1:1.

Žilinčania sa v Michalovciach ujali vedenia v 82. minúte, keď zblízka dorazil loptu do siete Xavier Adang. Aspoň bod zariadil domácim v 88. minúte presnou strelou do vinkľa Matúš Marcin. To už hrali hostia minútu bez vylúčeného Andreja Stojčevského. Michalovčania remizovali druhýkrát za sebou a na konte majú tri body. Žilinčania po dobrom štarte do sezóny nedokázali zabrať naplno v troch z uplynulých štyroch duelov.

MFK Zemplín Michalovce - MŠK Žilina 1:1 (0:0)
Góly: 88. Marcin (z 11 m) – 82. Adang. ŽK: Jeřábek, Marcin, Van Kessel, Adekunle – Adang, ČK: 87. Stojčevski (Žilina).

Michalovce: Száraz - Volanakis, Pavúk (64. Adekunle), Šimamura, Marcin - Žofčák (65. Danko), Bahi, Jeřábek, Magda – Karasjuk, Van Kessel (86. Vaško)

Žilina: Belko - Minárik, Stojčevski, Ndjeungoue - Rusnák (90.+1 Leitner), Gidi, Adang, Bari (74. Javorček) - Essomba (46. Addo), Ďuriš - Jambor (74. Iľko)

hlasy po zápase (zdroj: mfkzemplin.sk):

Peter Struhár, tréner Michaloviec: "Zápas bol veľmi taktický. Vedeli sme, že nemôžeme dovoliť Žiline hrať rýchlo, aby nevyužívala svojich rýchlych hráčov. Tento zámer sa nám podaril, chlapci zápas odmakali, a aj keď sme dostali gól, tak mali veľkú túžbu bodovať. A to je veľmi dôležité, pretože pre nás je každý bod cenný. Aj tento nám v konečnom účtovaní môže veľmi pomôcť.

V prvom polčase to bolo na šance 1:1, v druhom mala Žilina o jednu viac, ale mohli sme ísť my do vedenia veľkou príležitosťou Marcina. Záver bol pre diváka zaujímavý, Žilina dala gól, ale po preskupení rozostavenia sme vyrovnali. Striedajúci hráči boli dobrí v pressingu a z toho pramenila penalta. Máme dôležitý bod do ďalšej práce, ktorá nás čaká počas reprezentačnej prestávky."

Jaroslav Hynek, tréner Žiliny: "Oba tímy boli na zápas veľmi dobre pripravené. Jeho dej sa odohrával väčšinou medzi šestnástkami a šancí bolo málo. My sme si vypracovali možno o jednu šancu navyše. Ujali sme sa vedenia a zdalo sa, že zápas dovedieme do víťazného konca. Urobili sme však jednu absurdnú chybu, ktorá zhatila náš dobrý herný aj taktický výkon. Domáci tak vyrovnali z penalty, takže remíza je asi spravodlivá, aj keď pre nás je to strata dvoch bodov."

Viac o téme: MŠK Žilina MFK Zemplín Michalovce MFK Skalica FC Košice Daniel Smékal