VIDEO Úprimnosť, aká sa nevidí často: Hamilton zlyhal a potom ukázal gesto chlapa

Kolízia Lewisa Hamiltona a Georgea Russella v prvej zákrute počas VC Kataru F1Kolízia Lewisa Hamiltona a Georgea Russella v prvej zákrute počas VC Kataru F1 Zdroj: Martin Trenkler

LOSAIL - Britský automobilový pretekár Lewis Hamilton prijal zodpovednosť za nedeľňajšiu kolíziu na VC Kataru majstrovstiev sveta formuly 1.

Sedemnásobný majster sveta vypadol po súboji so svojím tímovým kolegom z Mercedesu a krajanom Georgeom Russellom v prvej zákrute.

Hamilton dostal navyše od vedenia pretekov pokutu 50.000 eur, keďže z miesta havárie odkráčal krížom cez trať. "Je mi to veľmi ľúto voči tímu, mali sme príležitosť získať mnoho bodov," citovala Hamiltona agentúra AFP.

"Všetko sa zbehlo rýchlo, ani som veľmi nechápal, čo sa stalo. Len som cítil dotyk zozadu, George zrejme nemal kam ísť. Bol to smolný moment za ktorý prijímam zodpovednosť. Pozeral som opakovaný záber, na sto percent to bola moja chyba. Ospravedlňujem sa Georgeovi," povedal Hamilton.

Po kolízii bol v problémoch aj Russell, no vďaka zastávke v boxoch dokázal pokračovať a obsadil štvrté miesto. Preteky vyhral suverén sezóny Max Verstappen, ktorý si zaistil v sobotňajšom šprinte tretí majstrovský titul za sebou.

Viac o téme: Lewis Hamilton F1 Mercedes George Russell VC Kataru
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Twitter/Formula 1; Twitter/LewisHamilton
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy