Ani parádny obrat v prvom sete nestačil: Češka Krejčíková v Číne na tretí titul nedosiahla

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Gregory Bull

ČENG-ČOU - Česká tenistka Barbora Krejčíková v čínskom Čeng-čou na tretí titul v sezóne nedosiahla. Siedma nasadená hráčka vo finále prehrala 6:2, 2:6 a 4:6 s domácou Čeng Čchin-wen.

Dvadsaťsedemročná Krejčíková do zápasu nevstúpila dobre, ale v prvom sete dokázala otočiť skóre z 0:2 šiestimi hrami za sebou. Rovnako pre ňu začala aj druhá sada, no tentoraz obrat nevyšiel a z vyrovnania sa radovala dvadsaťjedenročná Číňanka.

Tretie dejstvo bolo dlho vyrovnané a Čeng Čchin-wen ho rozhodla brejkom na 5:4. Nasledujúci gem navyše začala dvoma esami a čistou hrou dotiahla stretnutie k víťazstvu a zisku druhého titulu v kariére.

Krejčíková tento rok v Číne usilovala o tretí titul v sezóne po predchádzajúcich triumfoch v Dubaji a San Diegu. Celkovo má na okruhu WTA sedem trofejí vrátane víťazstva na Roland Garros z roku 2021.