Liptáci na domácom ľade opäť nenašli premožiteľa, nováčik získal skalp Dukly Trenčín

Striedačka Liptovského Mikuláša, vľavo tréner Juraj FaithStriedačka Liptovského Mikuláša, vľavo tréner Juraj Faith Zdroj: TASR/František Iván

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy doma nad HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1. Víťazný gól Liptákov strelil v 37. minúte v presilovej hre útočník Michal Uhrík.

Všetky tri presné zásahy padli v prostrednej časti hry a ani jeden z nich nepadol v rovnovážnom stave. Vedenia sa ujali v 21. minúte hostia zásluhou Chasea Pearsona, ktorý sa presadil v oslabení. Zlá disciplína však Michalovčanov napokon dostihla. V polovici duelu využil presilovku o dvoch hráčov Martin Réway a prvým gólom v sezóne rozhodol Michal Uhrík.

Tipos extraliga - 10. kolo:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla INGEMA Michalovce 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Góly: 32. Réway (Miller), 37. Uhrík (Egle, Berry) - 21. Pearson (Mihalik, Vašaš). Rozhodovali: Výleta, Crman - Kacej, Stanzel, vylúčení: 3:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 1298 divákov

L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny, Miller, Mezovský, Fekiač, Hraško, Jendroľ – Vojtech, Uhrík, J. Sukeľ – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Žilka, Šmída, Vankúš - Tkáč

Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Jasečko – Santos, Pearson, Paločko – M. Valach, Heard, Bjalončík – Vašaš, Buc, Kabáč – Solenský, Fedor, Stripai

Nováčik si poradil s Trenčínom

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v nedeľňajšom zápase 10. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Dukla Trenčín 3:1 a prerušili tak trojzápasovú šnúru prehier. V tabuľke je ale nováčik najvyššej súťaže naďalej na poslednom mieste.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia, no boli to práve domáci Humenčania, ktorí sa v 11. minúte dostali do vedenia zásluhou Dávida Šoltésa. Ten sa po zmätku v trenčianskom pásme zorientoval najlepšie spomedzi všetkých.

V druhej tretine Trenčín po únavnom snažení sa našiel recept na brankára Galimova, keď presilovku využil v 26. minúte Tor Immo. Misky váh však Dukla napriek veľkému tlaku na svoju stranu nepreklopila, ba práve naopak, krásnym gólom sa presadil domáci Vaško.

V tretej tretine si Humenné svoje vedenie postrážilo a gólom do opustenej brány hostí spečatilo svoju prvú výhru v riadnom hracom čase na domácom ľade v tejto sezóne.

HC 19 Humenné – HK Dukla Trenčín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 11. Šoltés (Pereskokov, Lapšanský), 38. Vaško (Borov, Kuru), 60. Linet (Galimov) - 26. Immo (Conway, Giľák). Rozhodovali: Korba, Štefik – Bogdaň, Ordzovenský vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1920 divákov

Humenné: Galimov - Fereta, Sergienko, Novota, Diakov, Meliško, Novický - Lapšanský, Pereskokov, Šoltés - Handlovský, Linet, Kriška - Borov, Kuru, Vaško - Michalík, Krajňák, Lačný

Trenčín: Lacouvée - Pietroniro, Starosta, Ekberg, Hudec, Nemčík, Bokroš - Charbonneau, Baláž, Petráš - Hertzberg, Conway, Eriksson - Hudec, Sojčík, Giľák - Sloboda, Lichanec, Krajčovič

Drámu pod Urpínom rozhodol jediný gól

V 10. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice zdolali Spišskú Novú Ves 1:0, keď sa v samom závere duelu v oslabení presadil legionár Frank Hora. Domáci sa museli zaobísť bez najproduktívnejšieho hráča Turnbulla, ktorý nenastúpil pre zranenie v hornej časti tela.

Kouč hostí nasadil na prvú bystrickú formáciu štvrtú. Prvá tretina bola opatrná z oboch strán a diváci sa gólu nedočkali ani v strednom dejstve, kde už nechýbali ani vyložené šance na oboch stranách. Mužstvá sa nedokázali presadiť ani v presilovkách, Bystričania nevyužili ani tie, keď hral súper iba v troch. Napokon o výhre tímu spod Urpína rozhodol 34 sekúnd pred koncom obranca Hora, keď namieril z kruhu presne k bližšej žrdi v čase, keď sa z trestnej lavice vrátili dvaja vylúčení Spišiaci a Vartovník hral bez hokejky.

HC ´05 Banská Bystrica – HK Spišská Nová Ves 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 60. Hora (Bíreš, Bačík). Rozhodcovia: Baluška, Rojík – Synek, Frimmel. Vylúčení na 2. min: 6:6, vyššie tresty: 42. Matoušek 5 + DKZ za podkopnutie – 37. Bortňák 5 + DKZ za pichnutie, presilovky: 0:0 , oslabenia: 1:0, 2153 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – Hora, Bačík, Ďatelinka, Wilde, Pavúk, Žabka, Holenda – Vela, Adam, Wilkins – Gašpar, Bíreš, Matoušek – R. Faith, Stránsky, Žitný – Macek, Sojka, Petriska

Spišská Nová Ves: Surák – Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Beaudry, Groch – Hamráček, Bortňák, Vartovník – Archambault, Nellis, Džugan – Burgess, Kerbashian, Majdan – Rapáč, Myklukha, Drábek

Viac o téme: HC ´05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves MHk 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné