Ani strelecká prevaha nestačila: Slovan na ľade Nových Zámkov nepredĺžil víťaznú sériu

Zľava Liam Pecararo (Slovan) a Pavel Kantor (Nové Zámky)Zľava Liam Pecararo (Slovan) a Pavel Kantor (Nové Zámky) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 10. kola Tipos extraligy nad HC Slovan Bratislava 2:1.

Triumf Novozámčanov zariadil v 54. minúte americký útočník Troy Loggins. Nové Zámky zdolali "belasých" vo štvrtom vzájomnom stretnutí za sebou.

Gólová radosť hokejistov Nových Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Slovan mal počas duelu streleckú prevahu (34:23), no domáci aj vďaka výbornej disciplíne dokázali uspieť. Vedenia sa ujali v 10. minúte zásluhou Alberta Michnáča, no v závere prostrednej časti sa po góle Bretta Findlayho začínalo odznovu. Tri body pre domácich napokon zabezpečil Loggins.

Tipos extraliga - 10. kolo:

HC MIKRON Nové Zámky – HC Slovan Bratislava 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 10. Michnáč (T. Mikúš), 54. Loggins (Laurenčík, Lee) - 40. Findlay. Rozhodovali: Hronský, Stano - Gegáň, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0

N. Zámky: Kantor  – Laurečník, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Hatala - Stupka, Roy, Loggins - Michnáč, Prokeš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Števuliak - Kováč, Barto, Fafrák

Slovan: Coreau – Sersen, Romančík, Golian, Scheid, Maier, Gachulinec, Beňo - Pecararo, Ranford, O'Brien – Minárik, Preisinger, Takáč – Brown, Findlay, Lukošík – Török, Masnica, Výhonský

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Mikron Nové Zámky