Koncert Slovana zatienila hromadná bitka: V hlavnom meste tuhla krv v žilách

Radosť hokejistov HC Slovan Bratislava Radosť hokejistov HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA/Milan Illík

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad Popradom vysoko 7:2. Hviezdou stretnutia bol Brandon Ranford, ktorý strelil hetrik a pridal k nemu aj jednu asistenciu. Kanadský útočník má po dvoch zápasoch na konte deväť kanadských bodov.

Úvod zápasu patril domácim hokejistom. Slovan sa od samého začiatku dostával do gólových príležitostí, ktoré dokázal využiť. Už v 2. minúte zápasu sa presadil Tomáš Török, ktorý využil peknú prihrávku od osemnásťročného krídelníka Patrika Masnicu. Domáci v tlaku pokračovali a už v 6. minúte bolo 2:0, keď presilovú hru využil Brandon Ranford.

Poprad sa po dvoch rýchlych góloch nedokázal dostať do tempa a zbytočne sa nechal vylučovať. Slovan si v 8. minúte zahral druhú presilovú hru, ktorú v zápätí po šikovnej dorážke využil legionár Brown.

Hostia boli zrelí na uterák a po treťom inkasovanom góle vystriedali brankára, Adama Vaya nahradil mladý Štefan Valluš.

Radosť hokejistov HC Slovan Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Milan Illík

Druhú tretinu začali rozprávkovo hostia. Už po 24-sekundách znížil na 1:3 Tomáš Záborský a po troch minútach to bolo už 2:3, keď sa strelecky presadil Patrik Svitana. Hra sa potom vyrovnala, až kým sa domáci hokejisti nedopustili dvojnásobného vylúčenia a vyrovnávajúci gól Popradu visel na vlásku.

Brankár Slovana Jared Coreau podržal svoje mužstvo, aby po nevyužitej presilovke opäť udreli “belasí”. Krásny brejk zúžitkoval Takáč, ktorému gól po krásnej prihrávke pripravil Ranford.

Necelých päť minút pred koncom druhej tretiny dostal Slovan štvrtú presilovku. V nej prekvapil celý štadión Jakub Minárik, ktorý šikovným zakončením zaskočil aj hosťujúceho brankára - 5:2.

Radosť hráčov HC Slovan Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Milan Illík

Tempo zápasu sa v tretej tretine zvoľnilo, až prišla krásna kombinačná akcia druhej formácie Slovana, na konci ktorej nebol nikto iný, ako Brandon Ranford. Fanúšikovia sa mu takmer okamžite poďakovali skandovaním na tribúne.

Záver zápasu poznačila hromadná bitka

Záver zápasu poznačil pästný súboj Betkera s Výhonským. Po ňom sa však zaplietol do súboja Záborský, ktorého takmer okamžite poslal k ľadu Petráš. Útočník Popradu spadol na ľad, ostal nehybne ležať a museli zasahovať záchranári. Petráš po tomto zákroku dostal 5+DKZ. Slovan ešte v samom závere skóroval do prázdnej brány a ukončil zápas v pomere 7:2.

Podľa najnovších informácií má Tomáš Záborský otras mozgu a zo Arény Ondreja Nepelu ho odviezla sanitka.

Trénera "belasých" Vladimíra Ružičku tešia tri body a verí, že hráčom narastie sebavedomie. "Myslím si, že prvá tretina bola z našej strany dobrá. Mali sme dobrý pohyb a dosť šancí. Vedel som, že Poprad s tým bude chcieť niečo urobiť, čo sa aj stalo. Určite rozhodlo, že sme ubránili oslabenie 3 na 5. Potom sme dali ďalšie góly a dostali sme sa už do pohody.

V tretej tretine sme už Poprad do ničoho nepustili. V druhej sme však mali aj šťastie, keďže súper trafil niekoľkokrát žŕdku. Som rád za tri body a dúfam, že hráčom narastie sebavedomie. Druhýkrát sme viedli 3:0 a súper znížil na rozdiel jedného gólu. Teší ma, že sme oba zápasy zvládli, ale musíme sa z toho poučiť," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii domáci kormidelník.

Tipos extraliga – 9. kolo:

HC Slovan Bratislava – HK Poprad 7:2 (3:0, 2:2, 2:0)
Góly: 2. Török (Masnica), 6. Ranford (Brown, Findlay), 10. Brown (Lalonde, O´Brien), 28. Takáč (Ranford, Findlay), 36. Minárik (Preisinger), 47. Ranford (Preisinger, Minárik), 56. Ranford (Beňo) – 21. Záborský (Dmowski, Kotvan), 24. Svitana. Rozhodovali: Stano, Krajčík – D. Konc ml., Frimmel, vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Výhonský, Petráš – Betker, Drgoň všetci 5 min+DKZ za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 4187 divákov.

Slovan: Coreau – Romančík, Sersen, Lalonde, Golian, Gachulinec, Maier, Beňo – O´Brien, Findlay, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Masnica, Pecararo – Výhonský, Petráš, Török

Poprad: Vay (10. Valluš) – McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Drgoň, Brejčák, Česánek – Svitana, Mlynarovič, Šotek – Kukuča, Jendek, Záborský – Gerlach, Coulter, Dmowski – Urbánek, Suchý, Kundrik

Viac o téme: HK Poprad HC Slovan Bratislava Brandon Ranford
  • Zdroj: TASR, Športky