Slovenská liga im nestačí: Slovan chce späť časy KHL, chystá sa niečo veľké?

Hokejisti HC Slovan Bratislava prichádzajú na tréning počas štartu prípravy pred novou hokejovou sezónou Tipos ExtraligyHokejisti HC Slovan Bratislava prichádzajú na tréning počas štartu prípravy pred novou hokejovou sezónou Tipos Extraligy Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Vedenie HC Slovan Bratislava netají ambíciu posunúť klub do českej extraligy.

Podľa člena predstavenstva Pavla Hofstädtera by zároveň zostal aj v slovenskej, pričom v oboch súťažiach by pôsobili dva plnohodnotné tímy Slovana. "Ak by sme mali ísť do českej extraligy, tak by sme najskôr mali dominovať v slovenskej," uviedol v klubovom podcaste.

Slovan v minulosti pôsobil sedem sezón v KHL, v roku 2019 sa vrátil do slovenskej extraligy. Odvtedy sa viackrát objavili špekulácie o záujme klubu zamieriť do českej extraligy alebo medzinárodnej IceHL. Podľa Hofstädtera je dlhodobou víziou snaha o pôsobenie v Česku.

Na snímke člen predstavenstva Galéria fotiek (2) Člen predstavenstva HC Slovan Bratislava Pavla Hofstädter Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

"Chceme byť najsilnejší na Slovensku, aby sme sa raz mohli uchádzať o pôsobenie v českej extralige. V minulosti nám bolo vyčítané, že Slovan sa chce zase zbaliť a odísť zo Slovenska, ale nie je to tak. Stále tvrdíme, že Slovan by zároveň ostal aj v slovenskej extralige," prezradil Hofstädter a zdôraznil, že tím, ktorý by pôsobil v slovenskej lige, by mal mať dostatočnú kvalitu na boj o najvyššie priečky.

"Vždy to bude Slovan. Slovan nikdy nebude robiť hanbu svojej značke a aj po odchode do českej extraligy by v slovenskej chcel hrať vysoko. Určite by to boli dva pomyselné "A" tímy na kvalitatívne vysokej úrovni. Na všetko treba čas," uviedol Hofstädter.

Teraz má iné starosti

Slovan v súčasnosti nezažíva ideálne obdobie. Sezóna 2022/2023, v ktorej obhajoval majstrovský titul, sa preň skončila už vo štvrťfinále play off, v jej úvode nezískal ani bod v základnej skupine Ligy majstrov.

Nevyšiel mu ani vstup do aktuálneho ročníka 2023/2024, keď prehral štyri z úvodných šiestich zápasov. Ako prvý z tímov siahol k výmene trénera, keď Jána Pardavého nahradil Vladimír Růžička. Zmena nastala aj na poste športového manažéra, na ktorom Ota Haščáka vystriedal Čech Rostislav Dočekal.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Pavol Hofstädter
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy