Infarktový záver zápasu v Bystrici: Skormútení Spišiaci iba ťažko hľadali slová!

Na snímke gólová radosť hráčov Spišskej Novej VsiNa snímke gólová radosť hráčov Spišskej Novej Vsi Zdroj: TASR/František Iván

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Spišskej Novej Vsi zažili infarktový záver zápasu v Banskej Bystrici. O ich prehre v 10. kole Tipos extraligy (0:1) rozhodol gól Franka Horu 35 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času.

Spišiaci po zápase iba ťažko hľadali slová, tréner Vlastimila Wojnara mrzeli najmä zbytočné vylúčenia.

Ešte v záverečnej minúte bol pod Urpínom bezgólový stav. Lenže hostia hrali v trojici a navyše ich hráč Vartovník prišiel o hokejku. Domáci v štyroch mali teda výhodu. Paradoxne ju využili v čase, keď dvaja vylúčení Spišiaci už naskočili z trestnej lavice, no nestihli prikorčuľovať do obranného pásma. Vtedy vystrelil Hora a rozvlnil sieť. Gól tak dal štatisticky v oslabení.

"Ťažko sa mi opisujú pocity, lebo inkasovať jediný gól v zápase niečo cez tridsať sekúnd pred koncom, tak to je škoda. Veril som, že to ubránime na konci tretej tretiny a v predĺžení by sme potom my hrali presilovku. Tam by sme to, myslím si, zlomili. Bohužiaľ, nestalo sa tak.

Rozhodla taká zlá, nepodarená strela, nesadla bystrickému bekovi, puk tam, bohužiaľ, prepadol popod moju lapačku a sme bez bodu. Škoda, chýbalo niečo cez tridsať sekúnd. Asi som takto neskoro gól ešte nedostal," opísal rozhodujúci moment zápasu brankár Spišskej Novej Vs Filip Surák: "Sú aj také zápasy, v ktorých veľa gólov nepadá. Miestami to bola taká ´búchaná - trepaná´, bolo aj kopec vylúčení, ale presilovky nešli ani Bystričanom a ani nám, to rozhodlo."

Sklamanie vládlo v celej šatni hostí. Podobne to videl aj tréner Vlastimil Wojnar: "Je ťažké hodnotiť zápas, ak ho prehráte gólom v poslednej minúte po výsledku 0:1. Bol to bláznivý duel, tak ako sme prehrali, tak sme mohli aj vyhrať. Mohla byť aj remíza. Hnevá ma naša nedisciplinovanosť.

Dvakrát sme hrali v oslabení s trojicou hráčov pomerne dlhý čas. Boli to zbytočné fauly, v tomto zápase nám to nejako nesadlo. Mali sme aj my presilovky, mohli sme si nimi pomôcť, ale nestalo sa tak. Šance boli na oboch stranách. Výsledok možno zodpovedá tomu, že Bystrica bola o kúsoček lepšia a aj šťastnejšia na konci. My sme tiež mali šance, ale rozhodli fauly na našej strane, ktoré v takomto zápase nemôžu byť."

Spišská Nová Ves prišla aj o pozíciu lídra

Wojnar sa podrobnejšie vyjadril aj k inkasovanému gólu: "Z oslabenia to bola zrazu naša presilovka, no zásadná vec sa stala, že náš hráč zlomil hokejku na buly a v podstate sme zostali v obrannom pásme iba dvaja s hokejkami. Hráči, ktorí vyskočili z trestnej lavice, mali za úlohu hneď nakorčuľovať do pásma, ale to ani nestihli. Bystrický hráč to urobil dobre, trafil to tak, že berú domáci tri body."

Spišská Nová Ves prišla prehrou v Banskej Bystrici aj o pozíciu lídra, ktorú si opätovne uchmatol Zvolen ziskom bodu v Poprade. Vedie však iba o skóre a lepší vzájomný zápas.

"To, že sme prišli o prvé miesto, nič neznamená. Je to dlhodobá súťaž, nie je to podstatné. Musíme ísť ďalej od zápasu k zápasu a v piatok to zlomiť doma s Popradom na našu stranu," podotkol brankár Spišiakov Surák, ktorý sa medzi žŕdkami strieda s Melicherčíkom.

Viac o téme: HC 05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves Filip Surák Vlastimil Wojnar Frank Hora