Získal dúhový dres, neskôr prišla éra Petra Sagana: Matuzalem cyklistiky bude ťahať káru ďalej

Portugalský cyklista Rui CostaPortugalský cyklista Rui Costa Zdroj: Profimedia

LISABON - Bývalý majster sveta v cestnej cyklistike, Portugalčan Rui Costa, bude pretekať aj v budúcom roku, keď dovŕši vek 38 rokov.

Šampión v pretekoch s hromadným štartom z roku 2013 podpísal zmluvu s tímom EF Education-EasyPost. Americká stajňa to uviedla na svojom webe. Costovou úlohou bude aj pomáhať mladým jazdcom. Sám ale má stále ambície bojovať o ďalšie úspechy. Tento rok si pripísal päť prvenstiev vrátane etapového triumfu na Vuelte.

"Každý, vrátane mňa, môže okrem mladších jazdcov ešte rásť. Každý rok sa vyvíjam, napriek svojmu veku sa stále učím. Rád pomáham, ale tiež sa rád učím a zdokonaľujem," povedal Costa.

"Som profesionálom už asi 17 rokov a stále cítim rovnaké nadšenie ako pred 15 rokmi, keď pre mňa bola cyklistika všetkým," dodal portugalský veterán, ktorý strávil tohtoročnú sezónu v belgickom tíme Intermarché-Circus-Wanty.

"Chcem stále vyhrávať, na začiatku sezóny aj na konci. Chcem pokračovať stále rovnako," vyhlásil Costa.

"Jazdec ako Rui vie, ako sa vyhráva. A čo viac, vie, ako tesné porážky premeniť na víťazstvo. Jeho skúsenosť bude pre tím veľkým prínosom," povedal šéf stajne EF Education-EasyPost Jonathan Vaughters.

Viac o téme: Rui Costa EF Education-EasyPost
  • Autor: © Zoznam/
  • Twitter/EF Pro Cycling
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá