Žilina deklasovala DAC, Ružomberok s výpraskom v Podbrezovej a zaváhanie lídra z Trenčína

Na snímke zľava Artur Gajdoš, Njegoš Kupusovič a Hilary Chuhwak (všetci AS Trenčín)Na snímke zľava Artur Gajdoš, Njegoš Kupusovič a Hilary Chuhwak (všetci AS Trenčín) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v sobotňajšom dueli 11. kola Niké ligy nad FC DAC 1904 Dunajská Streda jednoznačne 5:1. Dva góly "šošonov" strelil Dávid Ďuriš.

Dôležitý moment sa udial už v 13. minúte, keď obranca hostí Filip Kaša zahral na bránkovej čiare rukou a dostal červenú kartu. Nariadený pokutový kop bezpečne premenil Timotej Jambor. Hostia vyrovnali v 20. minúte po rohovom kope zásluhou Csingera.

Žilinčania však početnú výhodu zužitkovali, už v polčase viedli 3:1, keď skórovali ešte Leitner a Ďuriš. Aktivitu hostí oslabil gól Rusnáka v 62. minúte a definitívu pridal svojím druhým gólom v zápase v 73. minúte reprezentant Ďuriš. Žiline patrí v tabuľke tretie miesto, DAC je siedmy.

MŠK Žilina - DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (3:1)
Góly: 41. a 73. Ďuriš, 15. Jambor (z 11 m), 29. Leitner, 62. Rusnák - 20. Csinger. Rozhodovali: Kráľovič - Pozor, Jekkel, ŽK: Leitner, D. Javorček - Trusa, Herc, ČK: 13. Kaša (DAC), 2562 divákov.

MŠK Žilina: Belko - Leitner, Minárik, Ndjeungoue - Rusnák (63. D. Javorček), Adang (63. M. Sauer), Gidi (81. A. Kopas), Bari - Ďuriš, Bile (74. Iľko), Jambor (81. Essomba)

DAC Dunajská Streda: Popovič - Pinto (46. Mendez), Kaša, Csinger, Andzouana - Káčer, Čermák (34. Brunetti), Dimun - Trusa (79. Veselovský), Goure (67. Niarchos), Ramadan (46. Herc)

Jaroslav Hynek, tréner MŠK Žilina: "Čakali sme náročný zápas, aj keď DAC mal veľa zmien v zostave oproti minulej sezóne. Súhlasím, že červená karta ovplyvnila zápas. DAC má však silný tím, čo ukázal kontaktný gól. V druhom polčase, najmä v úvode sme výborne bránili, bola tam však určitá nervozita. Hostia hrali skúsene, kvalitne, dokázali sme ich však pritlačiť a pomohla nám kvalitná streľba zo strednej vzdialenosti. Boli sme produktívni a vo finále to môže vyzerať ako jednoduchý zápas, ale nebolo to tak. Vyhrali sme zaslúžene."

Adrián Guľa, tréner DAC D. Streda: "Škoda zápasu, ublížila mu významne červená karta, dvojitý trest aj s penaltou nám zbúral celý zápasový plán. Prvá reakcia tímu bola fajn, ale následne sme dostali dva zbytočné góly. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie, mali sme šance na kontaktný gól. Žilina potom produktivitou rozhodla zápas. Hrať 80 minút v oslabení je v Žiline náročné. Prehra je pre nás krutá, Žilina však vyhrala zaslúžene."

Prekvapenie na úkor Trenčína

Futbalisti AS Trenčín iba remizovali v sobotnom dueli 11. kola Niké ligy s hráčmi Skalice 0:0. Napriek strate bodov sú stále na čele tabuľky, štvrtý Slovan Bratislava, ktorý zaostáva o tri body, má však dva zápasy k dobru.

Domáci mali v stretnutí značnú prevahu, súpera prestrieľali 20:4. Diváci na trenčianskom štadióne však nevideli ani jeden presný zásah, veľkú šancu Njegoša Kupusoviča v závere stretnutia zneškodnil brankár hostí Martin Junas.

AS Trenčín - MFK Skalica 0:0 (0:0)
Rozhodovali: Dzivjak - Čajka, Kuba, ŽK: Soares, Stojsavljevič, Bondarenko - Vlasko, Ranko, Rudzan, Krčík, M. Hollý, Junas

Trenčín: Vozinha – Kmeť, Bondarenko, Stojsavljevič, Kozlovský – Ibrahim, Bariš, Gajdoš (64. D. Hollý) – Gong, Kupusovič, Soares

Skalica: Junas – Krčík, Ranko, Podhorin, Rudzan – M. Nagy, Mášik (80. M. Hollý) – Morong (71. Kousal), Vlasko (73. Haša), Gaži – Smékal

Obrat Dukly v Košiciach

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica zvíťazili v 11. kole Niké ligy na pôde FC Košice 4:2, keď otočili skóre z 0:2. Bystričania si pripísali piaty triumf v sezóne a poskočili na piate miesto tabuľky, Košice sú desiate.

Domáci viedli v 12. minúte po góloch Erika Pačindu a Žana Medveda, no hostia priebeh duelu otočili. V 29. minúte znížil z penalty Martin Rymarenko a v druhom polčase skórovali dvakrát Róbert Polievka a raz Marián Pišoja. Polievka je so siedmimi gólmi na čele tabuľky strelcov.

FC Košice - MFK Dukla Banská Bystrica 2:4 (2:1)
Góly: 7. Pačinda, 11. Medved - 60. a 74. Polievka, 30. Rymarenko (z 11 m), 68. Pišoja. Rozhodovali: Očenáš - Bednár, Štrbo, ŽK: Mizerák, Varga, Fabiš, Gallovič - Godál, Polievka, Guimaraes, 2412 divákov.

Košice: Kira - Fabiš, Greššák, Šindelář, Mizerák - Gallovič (82. Sovič), Petrák (82. Vasiľ) - Varga (51. Jonec), Faško, Medved (70. Sagna) - Pačinda (70. Liener)

Bystrica: Hruška - Migaľa, Pišoja, Godál (46. Uhrinčať), Willwéber, Záhumenský - Richtárech (46. Považanec), Hlinka, Ľupták (86. Guimaraes) - Rymarenko, Polievka (90. Acosta)

Železiari prevalcovali Ružomberok

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová deklasovali v sobotňajšom zápase 11. kola Niké ligy na domácom štadióne MFK Ružomberok 5:0. Základ vysokého víťazstva položili už v prvom polčase, ktorý vyhrali 4:0. Dva góly "železiarov" dal Mark Osei Assinor.

Podbrezová už tretíkrát v sezóne dokázala streliť v zápase päť gólov. V tabuľke je druhá o bod za vedúcim Trenčínom, Ružomberku patrí 8. miesto.

FK Železiarne Podbrezová - MFK Ružomberok 5:0 (4:0)
Góly: 6. a 45. Assinor, 19. Bartoš, 42. Galčík, 63. Kuzma. Rozhodoval: Glova, ŽK: Š. Faško – Zsigmund, Hladík, Lavrinčík, Chrien, Gabriel, 1698 divákov.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Bakaľa, Bartoš, Oravec – Grešák, Bajo (76. Š. Faško), Paraj (63. Kuzma), Kováčik – Blahút (76. Ďatko), Assinor (63. Kabongo), Galčík (63. Ridwan)

MFK Ružomberok: Krajčírik – Gabriel, Malý, Selecký (75. Úradník), Luterán – Lavrinčík (46. Mrva), Zsigmund – Šefčík (46. Múdry), Chrien (83. Jackuliak), Tučný (46. Gerec) – Hladík

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina MFK Ružomberok FC DAC 1904 Dunajská Streda MFK Skalica MFK Dukla Banská Bystrica FK Železiarne Podbrezová FC Košice