Definitívna rozlúčka v pelotóne? Český cyklista priznal trpkú skutočnosť

Český cyklista Zdeněk ŠtybarČeský cyklista Zdeněk Štybar Zdroj: Profimedia

HONGKONG - 37-ročný Zdeněk Štybar bol tretí v jednorazových pretekoch v Hongkongu, ktoré mohli byť poslednými v jeho profesionálnej kariére na ceste. Jeden z najúspešnejších českých cyklistov histórie minulý týždeň médiám povedal, že nemá zmluvu na novú sezónu.

Menšie preteky na 103,2 km v Hongkongu boli pre austrálsky tím Jayco AlUla tohtoročnou derniérou a pre Štybara tiež pravdepodobne rozlúčkou s kariérou. Český cyklista bol tretí v rovnakom čase ako druhý Austrálčan Kane Richards, s náskokom 1:18 minúty zvíťazil Štybarov tímový kolega Lukas Pöstlberger z Rakúska.

Štybar, víťaz etáp na Vuelte a Tour de France, má za sebou obdobie plné zdravotných problémov. Opakovane ochorel na Covid-19 a tento rok v máji sa podrobil operácii bedrovej tepny oboch nôh. Aj preto s ním stajňa Jayco AlUla, ktorú posilnil pred touto sezónou, nepredĺžila kontrakt. Od roku 2011 až do vlaňajška pretekal za belgický tím Quick-Step.

Počas etapového pretekov World-Tour v Číne minulý týždeň Štybar uviedol, že by ešte v zime rád absolvoval niekoľko pretekov v cyklokrose, v ktorom je trojnásobným majstrom sveta. Reprezentačný tréner Petr Klouček pred mesiacom povedal, že verí v Štybarov štart na februárovom svetovom šampionáte v Tábore.

Viac o téme: Zdeněk Štybar Team Jayco AlUla
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Twitter/Team Jayco AlUla
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá