Feherváryho nekonečné NHL strasti: Hrá s najlepším bekom, lenže pohľad na tabuľku mu pije krv

Slovenský obranca Martin FehérvárySlovenský obranca Martin Fehérváry Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

NEW YORK - V nočných zápasoch zámorskej NHL sa predstavili piati slovenskí hokejisti, bodoval z nich iba jeden.

Tomáš Tatar prispel asistenciou k víťazstvu Colorada na ľade New Yorku Islanders 7:4. Útočník Calgary Adam Ružička odohral proti New Yorku Rangers (1:3) len niečo vyše päť minút, v závere prvej tretiny utrpel zranenie po zákroku Jimmyho Veseyho a zápas nedokončil.

Tatar prihral v 48. minúte Mikkovi Rantanenovi na víťazný gól Avalanche, bol to jeho štvrtý bod (0+4) v šiestom zápase sezóny. Tridsaťdvaročný útočník dostal šancu v druhom útoku po boku Rantanena a Ryana Johansena, odohral 10:31 minúty a okrem asistencie si pripísal aj dva menšie tresty a dva hity. Colorado dosiahol 15. víťazstvo za sebou na klziskách súperov počítajúc aj minulú sezónu, čím vytvorilo nový ligový rekord.

Bude Ružička v poriadku?

Na zápas s Rangers nebude v dobrom spomínať Ružička. V prvej tretine ho súperov útočník Jimmy Vesey nešetrne narazil zozadu na mantinel a udrel si pritom hlavu o plexisklo. Následne odkorčuľoval do šatne a do stretnutia sa už nevrátil. V zápase odohral len 5:16 minúty, počas ktorých sa prezentoval jednou strelou.

Podľa zámorských médií utrpel zranenie hornej časti tela. Ružička dosiahol v doterajších siedmich stretnutiach 4 body (2+2) a zatiaľ je jediný Slovák, ktorý sa gólovo presadil v novej sezóne profiligy.

Staré mužstvo Washingtonu stojí na mieste

Washington v zostave s Martinom Fehérvárym sa ďalej trápi, keď podľahol Torontu 1:4. Capitals nepomohol ani prvý tohtosezónny gól Alexandra Ovečkina, prehrali vo štvrtom z piatich duelov a patrí im posledné 16. miesto vo Východnej konferencii. "Myslím, že v prvej tretine sme mali naozaj dobrý začiatok. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ale nedokázali sme sa presadiť. Oni dali v druhej časti rýchle dva góly a potom je už ťažké vrátiť sa späť do zápasu," uviedol Fehérváry pre nhl.com.

V stretnutí proti Torontu odohral 18:58 minúty a zaznamenal jednu strelu, tri hity a mínusový bod. Predstavil sa v prvej obrannej dvojici Capitals po boku Johna Carlsona. So skúseným Američanom nastupoval aj v minulých sezónach, v tomto ročníku začal najprv v druhom, respektíve treťom obrannom páre:

"Cítim sa sebavedomo, keď hrám s Johnom. On je skvelý hráč a jeden z najlepších v lige. Som nadšený, keď môžem s ním hrať. Snažím sa mu pomôcť získať puk a pomôcť vytvoriť nejakú nebezpečnú ofenzívnu akciu."

Juraj Slafkovský nebodoval v piatom zápase v rade a jeho Montreal prehral s New Jersey 2:5. V drese Devils sa hetrikom blysol Tyler Toffoli, Jack Hughes prihral na štyri góly. Slovenský útočník zaznamenal jednu "mínusku" a dva hity. Najvyššie draftovaný hráč z minulého roka odohral 16:28 minúty, čo je zatiaľ najviac počas jedného duelu v profilige.

Okrem Tatara sa tešil z triumfu aj Erik Černák, ktorého Tampa Bay zdolala Carolinu 3:0. Slovenský zadák nastúpil v prvej obrannej dvojici "bleskov", počas 18:48 minúty na ľade si odsedel jeden dvojminútový trest.

Viac o téme: Washington Capitals Tomáš Tatar Montreal Canadiens Tampa Bay Lightning Colorado Avalanche Calgary Flames Erik Černák Martin Fehérváry Adam Ružička Juraj Slafkovský