Trápenie Slovana dospelo až do predĺženia: Posledný tím v tabuľke mal na dosah senzáciu

Tešiaci sa hráči Slovana Bratislava - Patrik Mayer, Danill Fomikykh a Samuel Takáč, po rozhodujúcom góle na 4:3Tešiaci sa hráči Slovana Bratislava - Patrik Mayer, Danill Fomikykh a Samuel Takáč, po rozhodujúcom góle na 4:3 Zdroj: SITA/Martin Illík

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava ukončili šnúru troch prehier v Tipos extralige, keď v zápase 13. kola zvíťazili nad nováčikom z Humenného 4:3 po predĺžení.

Víťazný gól dal sedem sekúnd pred koncom predĺženia z trestného strieľania Daniil Fominych. O dva presné zásahy víťazov sa postaral Christopher James Brown.

Hostia v Bratislave vyhrali prvú tretinu zásluhou gólu Dávida Šoltésa v presilovke, no po dvoch góloch Browna po zmene strán sa dostali do vedenia "belasí". Posledný tím tabuľky si však dokázal vybojovať predĺženie, keď 18 sekúnd pred treťou sirénou rozvlnil sieť Lukáš Handlovský a vyrovnal na 3:3. V závere predĺženia Adam Lapšanský hákoval Fominycha a ruský útočník samostatný nájazd premenil.

Tipos extraliga - 13. kolo:
HC Slovan Bratislava - HC 19 Humenné 4:3 pp (0:1, 3:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 26. Brown (Takáč, O´Brien), 36. Brown (Findlay, Golian), 37. Ranford (Korenčík, Minárik), 65. Fominych (tr. strieľanie) - 8. Šoltés, 45. Vaško (Meliško, Krajňák), 60. Handlovský (Kuru, Sergienko). Rozhodovali: Štefik, Novák - D. Konc ml., Tichý, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4239 divákov.

Slovan: Coreau – Romančík, Golian, Scheid, Korenčík, Gachulinec, Maier, Beňo - O´Brien, Findlay, Brown - Fominych, Preisinger, Takáč – Pecararo, Ranford, Minárik - Török, Masnica, Lukošík

Humenné: Galimov - Sergienko, Fereta, Ďakov, Novota, Novický, Meliško - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Kriška, Linet, Handlovský - Borov, Krajňák, Vaško - Horvát, Lačný, Michalík

Zvolenčania nezaváhali

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade Michaloviec 6:2. Dva góly v drese víťazov dal Juraj Šiška, o oba presné zásahy domácich sa postaral lotyšský útočník Patriks Zabusovs, ktorý sa do tímu vrátil na skúšku.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19

Zvolenčania si pripísali druhé víťazstvo za sebou a upevnili si druhú priečku v tabuľke. Michalovčania nedokázali nadviazať na predchádzajúce dve výhry.

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 2:6 (1:2, 1:2, 0:2)
Góly: 16. Zabusovs (Michalčin, Bjalončík), 37. Zabusovs (Macejko) - 4. Hecl (Kubka, Mucha), 8. Csányi (Zuzin), 25. Hults (Mucha, Hecl), 34. Šiška (Kolenič, Hain), 47. Viedenský (Kašlík), 54. Šiška (Kolenič). Rozhodovali: Jobbágy, T. Orolin - Šoltés, Ország, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0.

Michalovce: Škorvánek – Acolatse, Pišoja, Macejko, Cibák, Michalčin, Mihalik, Bindulis – Daugaviňš, Suja, M. Valach – Zabusovs, Heard, Santos – Vašaš, Buc, Kabáč – Bjalončík, Solenský, Paločko

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, C. Hults, Mudrák, Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Kašlík, Langkow, R. Bondra - Mucha, M. Hults, Hecl - Marcinek, Viedenský, Zuzin - Csányi, Šiška, Kolenič

Na snímke hráči Zvolena Galéria fotiek (19) Tešiaci sa hráči Zvolena Zdroj: TASR/Roman Hanc

Banská Bystrica uspela po nájazdoch

Hokejisti HC '05 Banská Bystrica vyhrali v dueli 13. kola Tipos extraligy nad HC Košice 3:2 po predĺžení a nájazdoch. Bodovo sa tak dotiahli na svojho súpera, ktorý nenadviazal na tri výhry v rade. Domáci absolvovali vôbec prvé predĺženia a nájazdy v sezóne a vydolovali z extra času dva body a druhý triumf za sebou.

Do vedenia išli domáci hokejisti už v tretej minúte, keď z dvoch metrov dorazil puk pred Riečickým po predchádzajúcej vlastnej strele Roman Faith. Hostia potom nevyužili presilovku, ale dostali sa do šance po chybe v domácej defenzíve. Na útočnej modrej čiare si prevzal parádnu prihrávku od Pollocka Fejes a svoj únik pretavil do gólu na 1:1.

V druhej tretine oba tímy šance ani početné výhody nepretavili do gólu i vďaka výborným brankárom, ten padol až na začiatku tretej tretiny z prečíslenia a radoval sa Pollock – 1:2. Lenže Bystričania v závere využili presilovku po strele Žitného z pravého kruhu a išlo sa do predĺženia. V ňom obe mužstvá neskórovali ani v situácii štyroch proti trom a tak rozuzlenie priniesli samostatné nájazdy - ten rozhodujúci premenil Rastislav Gašpar.

TEL - 13. kolo:
HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 3. R. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), 65. rozh. nájazd Gašpar (rozh. sam. nájazd)  – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jääskeläinen). Rozhodovali: Rojík, Baluška – Synek, Jedlička, vylúčení na 2 min.: 5:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2148 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Ďatelinka, Wilde, Hora, Bačik, Holenda, Luža, Žabka – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Wilkins, Adam, Vela – Žitný, Petriska, R. Faith – Macek, Stránsky, Štrauch

Košice: Riečický – Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Deyl, J. Hudec – Bartánus, Michal Chovan, Lunter – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Lamper, Krivošík, Rogoň – Bačo, Šimun, Havrila

Krajské derby v prospech Nitry

Hokejisti HK Nitra triumfovali v 13. kole Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:2 po nájazdovom rozstrele. O triumfe hostí rozhodol Samuel Buček. "Corgoni" potvrdili stúpajúcu formu a vyhrali piaty z uplynulých šiestich duelov.

V derby sa ujali vedenia v 19. minúte, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Gajdoš. Na začiatku druhej tretiny zvýšil v presilovej hre Hrnka. Domáci však bleskovo znížili zásluhou Prokeša a v 37. minúte vyrovnali, keď vylúčenie Fatula potrestal Farley. V tretej časti hry ani v predĺžení gól nepadol a tak rozhodnutie padlo v nájazdoch, v ktorých uspeli Nitrania.

13. kolo TEL:
HC MIKRON Nové Zámky – HK Nitra 2:3 pp a sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 23. Prokeš, 38. Farley (Michnáč, Mamčics) - 19. Gajdoš (Slovák), 22. Hrnka (Slovák, Bubela), rozh. nájazd: Buček, vylúčení: 2:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Goga, Crman – Gegáň, Orolin, 3046 divákov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Ružek – Loggins, Roy, Farley – Michnáč, Prokeš, Mikúš – Števuliak, Ondrušek, Stupka – Fafrák, Barto, Kováč

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Fatul, Gajdoš, Vitaloš, Bača, Valent, Ridzoň – Harper, Gill, Buček – Bubela, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Griffin – Lacka, Slovák, Okoličány

Predlžovalo sa aj v Liptovskom Mikuláši

Hokejisti HK Spišská Nová Ves triumfovali v piatkovom zápase 13. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 5:4 po predĺžení. Pripísali si tretie víťazstvo za sebou a vedú súťaž o bod pred Zvolenom.

Spišiaci viedli na Liptove po druhej tretine 4:2, no domáci si dokázali vybojovať aspoň bod, keď sa v záverečnej päťminútovke presadili Michal Uhrík i Mathew Robert Berry. Americký útočník svojím druhým gólom v zápase zariadil predĺženie 36 sekúnd pred sirénou. V 64. min však rozhodol o triumfe hostí kanadský útočník Olivier Archambault.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 4:5 pp  (1:2, 1:2, 2:0 - 0:1)
Góly: 9. Berry (Egle, Réway), 31. Sukeľ (Avcin, Réway), 56. Uhrík (Miller, Vojtech), 60. Berry (Avcin, Miller) - 2. Majdan (Drábek, Žiak), 13. Oullet-Beaudry (Majdan), 28. Džugan (Vandas, Myklucha), 39. Myklucha (Archambault, Kerbashian), 64. Archambault (Žiak). Rozhodovali: Fridrich, Hronský - Ordzovenský, Valo, vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1570 divákov.

L. Mikuláš: Krasikov – Wardley, Nátny,  Miller, Mezovský, F. Fekiač, Hraško, Lalík - Žilka, Uhrík, Tkáč – Réway, Quince, Avcin - Berry, Egle, Sukeľ – Nespala, Klíma, Vankúš - Vojtech

Spišská N. Ves: Surák – Ališauskas, Groch, Žiak, Valach, Romaňák, Beaudry, Frankovič - Archambault, Kerbashian, Burgess - Majdan, Nellis, Drábek - Džugan, Myklucha, Vandas - Vartovník, Bortňák, Hamráček

Poprad nabehol späť na víťaznú vlnu

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v piatkovom 13. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 5:2. "Kamzíci" triumfovali po predchádzajúcich dvoch prehrách a zostali v tabuľke na 10. mieste. Hostia neuspeli v šiestom zápase za sebou a patrí im predposledná 11. priečka.

Domáci otvorili skóre duelu v 13. minúte vďaka presnému zakončeniu ukrajinského útočníka Oleksandra Peresunka. "Kamzíci" zvýšili v 13. sekunde druhej časti, keď sa po vhadzovaní presadil Patrik Svitana. Na rozdiel troch gólov upravil tesne pred prestávkou Tyler Coulter. Trenčín v tretej tretine znížil na 2:3 zásluhou dvoch presných zásahov Denisa Hudeca. Popradčania si však už víťazstvo postrážili a ešte dvoma gólmi Andreja Kukuču upravil výsledok na konečných 5:2.

Tipos extraliga – 13. kolo:
HK Poprad – HK Dukla Trenčín 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Góly: 13. Peresunko (McFadden, Suchý), 21. Svitana (Mlynarovič), 40. Coulter (Turan, Kukuča), 56. Kukuča (Dmowski), 59. Kukuča (Dmowski, Kotvan) – 51. D. Hudec (Giľák, Conway), 56. D. Hudec (Giľák, Conway). Rozhodovali: Korba, Žák – Durmis, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Pietroniro (Trenčín) 5 min+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1673 divákov.

Poprad: Vay – Drgoň, Brejčák, McFadden, Betker, Turan, Kotvan, Česánek, Brincko – Svitana, Mlynarovič, Kundrik – Kukuča, Coulter, Dmowski – Šotek, Urbánek, Jendek – Peresunko, Suchý, Paločko

Trenčín: LaCouvee – Nemčík, Pietroniro, Ekberg, Bokroš, Starosta, Hlaváč, M. Hudec – Giľák, Conway, D. Hudec – Immo, J. Mikúš, Petráš – Charbonneau, Baláž, Sloboda – Feranec, Vaňo, Krajčovič

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné