Na slovenských brankároch si vylámali zuby: Dúbravka a Rodák vychytali postup svojim tímom!

Martin DúbravkaMartin Dúbravka Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

LONDÝN - Futbalisti londýnskeho Arsenalu vypadli v osemfinále Ligového pohára. V stredajšom zápase prehrali s West Hamom United 1:3.

Skóre otvoril v 16. minúte vlastným gólom Ben White, v druhom polčase sa za domácich presadili Mohammed Kudus a Jarrod Bowen, za hostí v nadstavenom čase už len skorigoval výsledok Martin Ödegaard. Do štvrťfinále postúpil Liverpool, ktorý vyhral v Bournemouth 2:1, Chelsea si poradila s Blackburnom 2:0 a Everton zdolal Brunely 3:0. Slovenský brankár Marek Rodák vychytal triumf Fulhamu na ihrisku Ipswichu 3:1.

Manchester United nestrelil Dúbravkovi ani gól

Slovenský futbalový brankár Martin Dúbravka vychytal víťazstvo Newcastlu United nad svojím bývalým klubom a obhajcom trofeje v Ligovom pohár Manchestrom United. "Straky" v repríze vlaňajšieho finále triumfovali 3:0 a postúpili do štvrťfinále.

Hostia z Newcastlu položili základ víťazstva v prvom polčase, ktorý vyhrali 2:0. Skóre otvoril v 28. minúte Miguel Almiron, ktorý už po piatich minútach vystriedal zraneného Matta Targetta. V 36. minúte pridal druhý gól Lewis Hall a po hodine hry upravil na konečných 3:0 Joe Willock. Dúbravka chytil všetky tri strely Manchestru medzi tri žrde. Newcastle prehral vlaňajšie finále 0:2.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Futbalisti londýnskeho Arsenalu vypadli v osemfinále, keď prehrali s West Hamom United 1:3. Skóre otvoril v 16. minúte vlastným gólom Ben White, v druhom polčase sa za domácich presadili Mohammed Kudus a Jarrod Bowen, za hostí v nadstavenom čase už len skorigoval výsledok Martin Ödegaard.

Do štvrťfinále postúpil Liverpool, ktorý vyhral v Bournemouth 2:1, Chelsea si poradila s Blackburnom 2:0 a Everton zdolal Brunely 3:0. Slovenský brankár Marek Rodák vychytal triumf Fulhamu na ihrisku Ipswichu 3:1.