Namiesto oslavy tenisu zbytočná fraška: Hráčky spojili sily, WTA začala konať

Poľská tenistka Iga SwiatekováPoľská tenistka Iga Swiateková Zdroj: SITA/AP/Andy Wong

CANCÚN - Vedenie ženskej tenisovej asociácie WTA sa už začalo zaoberať sťažnosťami na organizáciu Turnaja majsteriek. Hráčky o tom podľa agentúry AP v liste informoval šéf WTA Steve Simon.

Záverečný podnik sezóny v Cancúne je od začiatku terčom kritiky. Tenistky vrátane svetovej jednotky Aryny Sabalenkovej z Bieloruska alebo Markéty Vondroušovej upozornili predovšetkým na zlý povrch kurtu.

Nepáči sa im tiež zlá organizácia Turnaja majsteriek, ktorý bol Cancúnu pridelený iba v septembri. Aj preto bol areál dokončený až tesne pred začiatkom a tenistky si na kurte mohli prvýkrát zatrénovať deň pred štartom turnaja.

Ako posledná na zlepšenie podmienok pre tenistky vyzvala priamo v Mexiku svetová dvojka Iga Swiateková. "S niektorými vecami nie sme spokojné," vyhlásila Poľka, ktorá v stredu porazila 6:0 a 7:5 Američanku Cori Gauffovú a vyhrala aj druhý duel v skupine.

"Mám pocit, že všetko sa točí len okolo toho, že niekto chce viac a viac, ale nikto sa už nezaujíma o naše dobro a zdravie," povedala bývalá svetová jednotka. "Pritom niektoré veci by WTA mohla zlepšiť okamžite bez toho, aby sa to dotklo turnajov," dodala štvornásobná grandslamová šampiónka.

Stojíme jedna za druhou

Podľa Swiatekovej sú hráčky v postoji proti WTA jednotné. "Ja, Ons (Jabeurová), Coco (Gauffová) a tiež ďalšie dievčatá, čo sa sem nekvalifikovali, to vidíme rovnako a stojíme jedna za druhou," vyhlásila.

"Skoro všetkým je jasné, že keď budeme mať viac povinných turnajov, tak to nie je dobré. Preto naozaj chceme byť vypočuté a zasadiť sa o zmenu," pridala dvadsaťdvaročná Poľka.

Na kritiku reagoval Simon listom, v ktorom uviedol, že WTA má na množstvo vecí rovnaký pohľad ako hráčky a začala pracovať na zlepšení. Okrem iného vytvorila niekoľko pracovných skupín zložených z členov vedenia asociácie aj zástupcov turnajov a hráčskej rady.

Za úlohu majú napríklad preveriť skladbu kalendára a kvalitu služieb pre tenistky na turnajoch. Zaoberať sa budú aj zlepšením marketingu a propagácie na sociálnych sieťach, ale aj kolísavou kvalitou loptičiek na turnajoch. Závery by mali byť predložené v polovici novembra.

Viac o téme: WTA Turnaj majsteriek Markéta Vondroušová Ons Jabeurová Steve Simon Iga Swiateková Aryna Sabalenková
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy