Takéto veci by sa nemali diať: Kolumbijská vláda prezradila, kto uniesol otca hviezdy Liverpoolu

Luis Díaz pri odchode z ihriskaLuis Díaz pri odchode z ihriska Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

BOGOTA - Kolumbijská vláda vo štvrtok uviedla, že otca futbalistu Liverpoolu a kolumbijského reprezentanta Luisa Díaza, uniesla partizánska skupina Národná oslobodzovacia armáda.

Vládna delegácia s ňou v súčasnosti rokuje. "Žiadame, aby ELN okamžite prepustila pána Luisa Manuela Diaza. Táto skupina je plne zodpovedná za zabezpečenie jeho života," citovala agentúra AFP Otta Patiňa, ktorý vedie mierovú delegáciu.

Oboch rodičov Díaza uniesli ozbrojení muži na motorkách v sobotu na čerpacej stanici v malom meste Barrancas. Futbalistovu matku zachránila v priebehu niekoľkých hodín polícia, ktorá postavila zátarasy okolo mesta so 40.000 obyvateľmi, ktoré sa nachádza neďaleko hraníc Kolumbie s Venezuelou.

Díazov otec je však nezvestný a špeciálne jednotky ho hľadali aj v pohorí, ktoré sa rozprestiera v oboch krajinách. Polícia ponúkla odmenu 48.000 dolárov za informácie vedúce k unesenému.

Díaz je jeden z najtalentovanejších hráčov v Kolumbii, do Liverpoolu prestúpil vlani. Tento 26-ročný útočník v nedeľu chýbal na zápase svojho tímu proti Nottinghamu.

Viac o téme: Premier League Anglicko Kolumbia Liverpool FC Luis Diaz
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy