Dvojgólový japonský hrdina: Asano predĺžil čiernu sériu bundesligového nováčika

Takuma Asano a gólové oslavy futbalistov BochumuTakuma Asano a gólové oslavy futbalistov Bochumu Zdroj: SITA/AP/DPA/Arne Dedert

BERLÍN - V 10. kole nemeckej futbalovej ligy sa Bochum dočkal prvého víťazstva. Na ihrisku nováčika Darmstadtu vyhral 2:1 vďaka dvom gólom Japonca Takuma Asana. Bez výhry je v súťaži už len posledný Mainz.

Asano nadviazal na dva mesiace staré dvojgólové predstavenie z Augsburgu a so štyrmi gólmi je najlepším strelcom tímu. Na jeho úvodný gól odpovedal pred koncom prvého polčasu Fabian Nürnberger, druhý zásah japonského útočníka z 54. minúty už zabezpečil hosťom víťazstvo.

Aj preto, že v 70. minúte zastavil kapitán Darmstadtu Fabian Holland brejk Moritza Kwartenga faulom a dostal červenú kartu. V oslabení už sa domáci tím na vyrovnanie nezmohol a utrpel tretiu porážku za sebou, vrátane predchádzajúceho debakla 0:8 s Bayernom Mníchov.

Darmstadt 98 - VfL Bochum 1:2 (1:1)
Góly: 43. Nurnberger - 25. a 54. Asano, ČK: 70. Holland (Darmstadt)

Viac o téme: VFL Bochum Takuma Asano Darmstadt 98
  • Zdroj: ČTK, TASR