Slovenský snajper hrdinom šlágra v Česku: Famózny Jirka prvýkrát zrazil na kolená domácu Slaviu

Erik Jirka a jeho gólové oslavyErik Jirka a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Plzne zvíťazili v nedeľňajšom zápase 14. kola najvyššej českej súťaže na pôde Slavie Praha 2:1.

Oba góly hostí strelil Slovák Erik Jirka a tímu tak zaistil posun na tretie miesto pred Ostravu, ktorá odohral o zápas viac. Slavia, ktorá utrpela prvú prehru v sezóne, figuruje o jednu pozíciu vyššie.

Skóre otvoril v 13. minúte "slávista" Mick van Buren. Jirka skóroval dvakrát v priebehu štvrťhodiny po výmene strán. Dvadsaťšesťročný krídelník, ktorý nenastupuje v tejto sezóne za "Viktorku" pravidelne, vsietil v tejto sezóne už štyri góly.

Ostrava zvíťazila na pôde Karvinej 3:1. Dva góly do siete slovenského brankára Dominika Holeca strelil David Buchta. Baník poskočil na štvrté miesto, Karviná je dvanásta.

Najtesnejším rozdielom 1:0 triumfoval Slovan Liberec nad Českými Budějovicami. Tri body pre domácich zaistil v 61. minúte chorvátsky kanonier Luka Kulenovič a jeho tím si polepšil na ôsmu pozíciu. Hostia, za ktorých odchytal celý zápas slovenský brankár Dávid Šípoš, sú na predposlednom pätnástom mieste a utrpeli desiatu prehru v sezóne.

sumáre - 14. kolo:

SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
Góly: 13. Van Buren - 64. a 79. JIRKA
/M. Tomič hral do 83. minúty - E. Jirka hral do 90.+3. minúty, dal dva góly a dostal ŽK/

MFK Karviná - FC Baník Ostrava 1:3 (1:0)
Góly: 25. Budínský - 53. a 59. Buchta, 49. Ewerton
/D. Holec odchytal celý zápas, D. Krčík a M. Čurma odohrali celý zápas, A. Iván hral do 60. minúty - T. Rigo odohral celý zápas/

FC Slovan Liberec - SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Gól: 61. Kulenovič
/Ľ. Tupta hral do 88. minúty - D. Šípoš odchytal celý zápas, M. Králik odohral celý zápas/

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň AC Sparta Praha Erik Jirka Mick van Buren