VIDEO Výbuch radosti: Toto sa stalo prvýkrát v päťdesiatročnej histórii Turnaja majsteriek

Deblistky Laura Siegemundová a Vera Zvonarevová ovládli Turnaj majsteriek Deblistky Laura Siegemundová a Vera Zvonarevová ovládli Turnaj majsteriek Zdroj: Profimedia

CANCÚN - Laura Siegemundová vyhrala ako prvá nemecká tenistka Turnaj majsteriek vo štvorhre, v Cancúne triumfovala po boku Rusky Very Zvonarevovej.

Šiesty nasadený pár porazil v dnešnom finále v Mexiku 6:4, 6:4 turnajové osmičky Nicole Melichar-Martinezovú z USA a Ellen Perezovú z Austrálie.

Tridsaťpäťročná Siegemundová s o štyri roky staršiou Zvonarevovou, ktoré v skupine porazili aj Barboru Krejčíkovú a Kateřinu Siniakovú, zavŕšili sezónu ziskom štvrtého tohtoročného spoločného titulu. Všetky štyri tenistky hrali finále Turnaja majsteriek prvýkrát.

Zároveň v ňom prvýkrát od roku 2015 chýbala zástupkyňa českého tenisu. Melicharová je síce rodáčkou z Brna, reprezentuje však Spojené štáty, kde vyrástla.

Siegemundová dosiahla na víťaznú trofej pre deblovú šampiónku ako prvá Nemka v päťdesiatročnej histórii turnaja. V 80. rokoch bola päťkrát vo finále Claudia Kohdeová-Kilschová, z toho štyrikrát po boku Heleny Sukovej, ale víťaznej trofeje sa nedočkala.

Viac o téme: Vera Zvonarevová Turnaj majsteriek Laura Siegemundová Ellen Perezová Nicole Melichar-Martinezová