VIDEO Weiss má v tíme najdrahší klenot: Klobúk dole, 30 minút a viróza ho doslova vyžmýkali

Aleksandar Čavrič oslavuje strelený gól so spoluhráčmiAleksandar Čavrič oslavuje strelený gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/Milan Illík

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava sa obdivuhodne popasovali s nepriazňou osudu, keď sa pred štvrtkovým zápasom A-skupiny Európskej konferenčnej ligy proti OSC Lille rozšírilo v ich tíme vírusové ochorenie.

To nedovolilo nastúpiť od začiatku stredovému defenzívnemu štítu Jabovi Kankavovi ani vo forme hrajúcemu Aleksandarovi Čavričovi. Napriek oslabenému organizmu však dokázal srbský kanonier v 81. minúte v pozícii striedajúceho hráča odpovedať na gól Angela Gomesa a zariadil pre "belasých" cennú remízu 1:1.

Čavrič skóroval v deviatom zápase za sebou, v tomto ročníku EKL má na konte štyri presné zásahy a aj vďaka nim si Slovan upevnil druhé miesto v tabuľke A-skupiny. Tréner slovenského šampióna Vladimír Weiss starší bol maximálne spokojný s výkonom i dosiahnutým výsledkom.

Bez fantastických divákov by to bolo veľmi ťažké

"Výborný zápas pre fantastických divákov, bez nich by to bolo veľmi ťažké. Ich emócia, ktorú nám dávajú, nás ženie dopredu. Proti najťažšiemu súperovi sme podali najlepší výkon. Máme virózu v mužstve, dve hodiny pred zápasom bol Čavrič v základnej zostave, ale cítil sa zle, tak som ho s prepáčením ´vyžmýkal´ aspoň na 30 minút.

Aj Kankava má virózu plus ďalší hráči, možností na striedania nebolo toľko. Z tohto pohľadu si remízu veľmi cením. Mohli sme vyhrať aj prehrať. Najväčšiu šancu mal Strelec, bol to vabank zápas s ťažkým súperom," zhodnotil duel s 5. tímom francúzskej Ligue 1 kormidelník Slovana.

Lille už pred dvoma týždňami v domácom stretnutí ukázalo kvalitu, keď po prestriedaní otočilo z 0:1 na 2:1. Na Tehelnom poli, na ktoré zavítala tohtosezónna rekordná návšteva, v tomto trende pokračovalo a v prvom polčase malo prevahu v držaní lopty. Väčšiu šancu si však hostia nevypracovali, skóre otvorili až krátko po zmene strán.

"Lille malo obrovskú kvalitu na lopte, v prvom polčase sme hrali v hlbšom bloku. Apeloval som na hráčov, aby boli trpezliví, že aj súper začne cítiť únavu z náročného programu. Pre Lille je remíza sklamaním, pre nás morálnym víťazstvom. Hrali sme na hranici našich možností, celé mužstvo si siahlo na dno síl. Som nadšený z nášho výkonu a atmosféry," sršala spokojnosť z kouča Slovana.

Prežíva najkrajšie obdobie v kariére

Tréner opäť vyzdvihol prínos Čavriča pre tím: "Momentálne prežíva najkrajšie obdobie v kariére. Dáva rozhodujúce góly proti ťažkým súperom, je náš najlepší strelec. Jeho rýchlosť je obdivuhodná, takého rýchleho hráča som netrénoval a naživo som také zrýchlenie, ako má on, asi ani nevidel."

"Belasí" majú na lídra A-skupiny Lille jednobodové manko, pred tretím KÍ Klaksvík trojbodový náskok a lepší vzájomný zápas so šampiónom Faerských ostrovov. Práve s ním sa slovanisti stretnú v piatom hracom kole, ktoré je na programe 30. novembra.

Uprostred tréner ŠK Slovan Galéria fotiek (20) Vladimír Weiss st. ďakuje Aleksandarovi Čavričovi Zdroj: TASR/Martin Baumann

Na postup do jarných vyraďovacích bojov a garanciu minimálne druhého miesta, ktoré znamená účasť v play off o osemfinále EKL, im bude stačiť aj remíza. Za predpokladu, že v paralelne hranom súboji posledná Olimpija Ľubľana senzačne nezdolá Lille.

"Stačí nám bod z nasledujúceho zápasu v Klaksvíku a malo by to byť O.K. Respektíve máme potom ešte posledný zápas s Ľubľanou. Každopádne postup máme v našich rukách," poznamenal Weiss starší.

Čistokrvný krídelník Jaromír Zmrhal mal ťažkú úlohu, na ľavej strane tentoraz suploval defenzívne úlohy dištancovaného Lucasa Lovata. Brazílčan v "odvete" s Lille nemohol hrať po vylúčení vo Francúzsku. V prvom polčase cez Zmrhala hráči súpera viackrát prešli, po zmene strán už svoju stranu strážil aj s podporou spoluhráčov lepšie a napokon to bol on, kto vymyslel finálnu gólovú prihrávku na Čavriča.

Dúfajme, že mu to bude ďalej sypať

"Dostal som výbornú loptu od Tigrana. Išlo o to dobre si ju spracovať a potom ju dať do priestoru na Čakiho (Čavriča - pozn.), ktorý už vie, kde má byť. Dúfajme, že mu to bude ďalej sypať, ale nechcem to zakríknuť. Je veľmi dôležitý hráč, náš tím ho potrebuje. Prežívame super obdobie, darí sa nám a tvoríme dobrú partiu. V kabíne je pohoda a snáď je to vidieť aj na ihrisku," uviedol po stretnutí Zmrhal.

Štvrtkový duel s Lille bol po prestávke ako na vážkach a mohol sa skončiť akýmkoľvek výsledkom. Najskôr systém VAR neuznal gól hosťujúceho útočníka Yusufa Yaziciho na 2:0, potom zrušil jedenástku pre Slovan po faule na Davida Strelca, hráč domácich však stál v ofsajde.

Strelec vzápätí "odmietol" nálepku hrdinu zápasu, keď sa rútil na Lucasa Chevaliera, no brankár Lille podržal svoj tím. Na opačnej strane sa v 85. minúte vyznamenal Milan Borjan po hlavičke Alexsandra z tesnej blízkosti.

"Určite sme radi za bod, pretože Lille malo po našom góle na 1:1 nejaké šance. Myslím, že sme predviedli výborný výkon najmä po taktickej stránke. Postup máme teraz v našich rukách. Môžeme si ho uhrať sami a na nikoho nečakať. Čakajú nás dva zápasy, v oboch chceme vyhrať," konštatoval Zmrhal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20

Viac o téme: Slovensko ŠK Slovan Bratislava LOSC Lille Aleksandar Čavrič Vladimír Weiss st. Európska konferenčná liga