Ani fantastický finiš nestačil: Slovenskí hokejisti si to pokazili sami!

Na snímke vpravo hore tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay v zápase Slovensko - Dánsko na hokejovom turnaji o Nemecký pohár 11. novembra 2023 v nemeckom LandshuteNa snímke vpravo hore tréner slovenskej reprezentácie Craig Ramsay v zápase Slovensko - Dánsko na hokejovom turnaji o Nemecký pohár 11. novembra 2023 v nemeckom Landshute Zdroj: TASR/SZĽH/Andrej Galica

LANDSHUT - Slovenskí hokejisti prehrali vo svojom druhom zápase na Nemeckom pohári 2023. Po triumfe 7:1 nad Rakúskom podľahli v sobotu v Landshute Dánsku 3:4. Góly Slovákov strelili Lukáš Cingel, Oliver Okuliar a Miloš Roman.

Hokejisti Nemecka zvíťazili aj vo svojom druhom stretnutí na domácom 34. ročníku Nemeckého pohára. V sobotu zdolali v Landshute Rakúsko 5:3.

Zverenci Craiga Ramsayho majú aj napriek prehre stále šancu na turnajový triumf, no v nedeľu (14.30 h) musia zdolať Nemecko v riadnom čase. Ak predpoludním Dáni vyhrajú nad Rakúskom za tri body, Slováci musia Nemecko zdolať aspoň o dva góly, aby v minitabuľke troch tímov so šiestimi bodmi predstihli domácich.

Nemecký pohár 2023:

SLOVENSKO - Dánsko 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
Góly: 33. Cingel (Čerešňák, Faško-Rudáš), 55. Okuliar (Čerešňák, Hrehorčák), 58. Roman (Baláž, Čerešňák) - 9. Blichfeld (Molgaard, Schultz), 17. Wejse (Scheel), 25. Aagaard (Molgaard, Blichfeld), 54. Koch (From, O. Lauridsen). Rozhodovali: Iwert, Schadewaldt - Jürgens, Menz, vylúčení: 5:10, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov.

SLOVENSKO: Tomek - Gajdoš, Čerešňák, Ivan, Bučko, Beňo, Golian, Korenčík, Hain - Takáč, Cingel, Faško-Rudáš - Okuliar, Roman, Hrehorčák - Minárik, Baláž, Paulovič - Kusko, Kašlík, Kukuča

Dánsko: Seldrup - N. Jensen, Bruggisser, O. Larsen, M. Lauridsen, Koch, O. Lauridsen, M. Jensen - Frederisken, Kjaer, Andersen - Schultz, Molgaard, Blichfeld - Asperup, Wejse, Scheel - Aagaard, Russel, From

Dáni mali prvú šancu v zápase, Tomek výborne zasiahol betónom. Slováci odpovedali strelou Hrehorčáka, ale aj dánsky brankár predviedol úspešný zákrok. V 9. minúte však po chybe slovenskej obrany otvoril skóre Blichfeld.

Od tej chvíle sa Ramsayho zverenci snažili vyrovnať, ale Dáni dobre bránili a rozohrávku súpera narúšali vysokým forčekingom. V 17. minúte sa im podarila ďalšia akcia, po ktorej uzavrel skóre prvej tretiny Wejse.

Severania mali lepší vstup aj do druhej tretiny. Po faule Pauloviča zužitkoval početnú výhodu Aagaard a dostal svoj tím už do trojgólového vedenia. Najväčší problém robil Slovákom prechod do útoku, chýbala im aj kreativita v ofenzíve.

Kapitán Slovenska Peter Čerešňák Galéria fotiek (15) Zdroj: DEB/City-Press GmbH

V polovici zápasu však dostali k dispozícii skrátenú presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil po presnej strele Cingel. Ten istý hráč potom nastrelil v pokračujúcej presilovke hornú žŕdku. Do konca druhej tretiny mali slovenskí hokejisti prevahu, ale viac gólov už nedali.

V tretej časti hry pokračovala prevaha Slovákov, ale narážali na skonsolidovanú defenzívu Dánov. Napriek tomu sa im niekoľkokrát podarilo dostať do šancí, no brankár Seldrup držal severanov nad vodou. V 54. minúte sa presadil Koch, na tento zásah vzápätí zareagoval Okuliar.

Pred bránkou Dánska sa necelých 5 minút pred koncom strhla šarvátka, po ktorej hrali slovenskí reprezentanti v prevahe šiesti proti trom a potom šiesti proti štyrom. Po góle Romana na 3:4 hrali v závere ďalšiu presilovku a vzápätí aj bez brankára, ale vyrovnať už nedokázali.

hlasy po zápase:

Útočník Miloš Roman: "Dáni mali lepší štart, prehrávali nás v súbojoch a my sme boli o krok pozadu. Rýchlo si vytvorili náskok a my sme to museli doťahovať."

Útočník Lukáš Cingel: "V prvom rade sme boli horší v súbojoch a vôbec sme si nepomáhali. Do hry nás dostali presilovky, ktorými sme si dobre pomohli. Bolo dobré, že sme to nevzdali a dokázali sme sa vrátiť do zápasu."

Peter Čerešňák: "Všetko to bolo o súbojoch a tie sme dnes jasne prehrávali. Jednoznačne sme neboli lepším tímom. Aktivitiou sme si potom dokázali vybojovať fauly a vyrovnať hru aj výsledok. Musíme však pridať, zajtra nás čaká ešte ťažší súper."

Asistent trénera Peter Frühauf: "Zaostávali sme, najmä prvú polovicu zápasu. Dánom nevyšiel prvý zápas a vedeli sme, že to budú chcieť odčiniť. Mali prevahu a my sme nedokázali ustáť súboje, z ktorých potom vyrážali do útoku. Prekvapili nás svojou rýchlosťou."

ďalší výsledok:

Nemecko - Rakúsko 5:3 (0:1, 1:1, 4:1)
Góly: 32. a 44. Michaelis, 45. Varejcka, 47. Ehliz, 60. Pfaffengut - 10., 28. a 53. Baumgartner

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 15

Viac o téme: Slovensko Dánsko Nemecký pohár Lukáš Cingel Oliver Okuliar Miloš Roman Craig Ramsay