Ďalší skvelý výsledok: Hokejových mladíkov nezastavili ani o rok starší súperi

Slovenská hokejová sedemnástka
Slovenská hokejová sedemnástka Zdroj: hockeyslovakia.sk

MONTHEY - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov pokračujú vo víťaznom ťažení na Turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Monthey.

V sobotu zvládli aj konfrontáciu s o rok starším výberom Francúzska, ktorý zdolali tesne 2:1 vďaka gólom Tomáša Chrenka a Ivana Berčíka. Zverenci trénera Ivana Králika môžu v nedeľu spečatiť triumf na podujatí, o 11.00 nastúpia proti rovesníkom z Nemecka.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov (Monthey/Švaj.):

Francúzsko "18" - SLOVENSKO "17" 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)
Góly: 19. Monarque – 18. Chrenko (Mišiak), 19. Berčík (Tkáč). Rozhodovali: Jordi, Feuz - Burgy, Lustenberger, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Zuščák (SR) 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1.

Zostava SR 17: Prádel – Goljer, Kalman, Tkáč, Čapoš, Bajza, Vajko, Grečmal – Mišiak, Čunderlík, Tomka – Baláž, Chrenko, Nemec – Berčík, Habla, Kohút – Zuščák, Kriška, Polčík. Tréner: I. Králik.

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/

Ivan Králik, hlavný tréner SR17: "Konečne sme predviedli kolektívny a zodpovedný výkon počas celých šesťdesiatich minút. Nemali sme ani jeden výpadok a perfektne sme zvládli aj dlhé oslabenie. Zápas sme kontrolovali a postrážili sme si víťazstvo. Verím, že v poslednom dueli s Nemeckom nadviažeme na dnešný výkon, a dúfam, že dáme viac ako dva alebo tri góly.

Proti Francúzom sme mali prevahu najmä v druhej tretine, ktorú sme strávili prevažne v útočnom pásme. Chýbala nám väčšia aktivita pred bránkou, kde to musíme súperovmu brankárovi znepríjemniť. Je však dôležité, aby chlapci v tejto vekovej kategórii hrali takéto vyrovnané zápasy, ktoré ich posúvajú vpred."

Viac o téme: Tomáš Chrenko Slovensko 17 Francúzsko 18 Ivan Berčík