Slovenský hrdina v Česku: Prekop zariadil víťazstvo Bohemiansu, Šípoš inkasoval len raz

Erik Prekop a jeho gólové oslavyErik Prekop a jeho gólové oslavy Zdroj: Profimedia

PRAHA - Futbalisti Bohemiansu Praha zvíťazili v sobotnom zápase 15. kola českej najvyššej súťaže nad Karvinou 1:0.

Jediný gól stretnutia strelil slovenský útočník Erik Prekop, pre ktorého to bol tretí presný zásah v prebiehajúcom ročníku. Bohemians sa vďaka tomu posunul na 8. miesto, Karvinej patrí 13. priečka.

Teplice zdolali vonku SK Dynamo České Budějovice 1:0. Slovenský brankár Dávid Šípoš (Č. Budějovice) pustil za svoj chrbát iba pokus Vasila Kuseja. Za domácich odohral celý zápas aj ďalší Slovák Martin Králik.

České Budějovice zaznamenali štvrtú prehra za sebou a s desiatimi bodmi sú na poslednej 16. priečke. V tabuľke sa posunula na 3. miesto Mladá Boleslav po víťazstve nad Pardubicami (1:0).

Česká liga - 15. kolo:

Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 1:0 (0:0)
Gól: 52. Prekop
/E. Prekop hral do 88. minúty - D. Holec odchytal celý zápas, M. Čurma, D. Krčík odohrali celý zápas, A. Ivan hral do 62. minúty/

FC Hradec Králové - FC Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Góly: 27. Vašulín – 30. Frýdek
/P. Bajza odchytal celý zápas, L. Čmelík hral do 83. minúty, S. Dancák hral od 83. minúty - L. Tupta hral celý zápas/

SK Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:1 (0:1)
Gól: 6. Vachoušek
/D. Šípoš odchytal celý zápas, M. Králik odohral celý zápas - S. Bednár bol na lavičke náhradníkov/

FK Mladá Boleslav - FK Pardubice 1:0 (0:0)
Gól: 47. Kusej