Fantastický úspech slovenských mladíkov: Sedemnástka vyhrala Turnaj štyroch krajín

Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokovSlovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov Zdroj: hockeyslovakia.sk/Jakub Homoľa

MONTHEY - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov sa stali celkovými víťazmi Turnaja štyroch krajín vo švajčiarskom Monthey.

Po víťazstvách nad švajčiarskymi rovesníkmi (3:2) a francúzskou osemnástkou (2:1), zdolalo mužstvo Ivana Králika v nedeľu aj Nemecko 4:3 po samostatných nájazdoch. Autorom rozhodujúceho nájazdu bol útočník Tomáš Chrenko ml. z HK Nitra.

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov (Monthey/Švaj.):

Slovensko - Nemecko 4:3 po samostatných nájazdoch (0:2, 2:1, 1:0 – 0:0, 1:0)
Góly: 35. Nemec (Vajko), 37. Kalman (Berčík), 58. Nemec (Kalman), rozhodujúci nájazd Chrenko – 5. Warnecke (Schneider, Hempel), 17. Kessler (Willhöft), 37. Schneider. Rozhodovali: Massy, Imbach - Gurtner, Muggli, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 215 divákov

Zostava SR 17: Henriquez – Goljer, Kalman, Čapoš, Tkáč, Vajko, Bajza, Grečmal – Tomka, Čunderlík, Mišiak – Nemec, Chrenko, Baláž – Kohút, Habla, Berčík – Polčík, Kriška, Zuščák. Tréner: I. Králik.

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia/:

Ivan Králik, tréner SR 17: "V prvej tretine sme nemali taký dobrý pohyb ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Nerobili sme správne malé veci a neboli sme dostatočne dôrazní pri napádaní. Od druhej tretiny to však opäť bolo mužstvo, ktoré chce víťaziť a ide si za svojim cieľom. Turnaj vo Švajčiarsku bol pre nás dobrou skúškou. Až ôsmich hráčov sme mali v starších reprezentáciách, takže dostali priestor noví chalani.

Vyskúšali sme si veci, ktoré sa nám nie vždy podarí zrealizovať vzhľadom na krátkosť času na výcvikových táboroch. Teraz sme mali priestor na päť tréningových jednotiek pred odchodom na podujatie a ďalšie dve sme absolvovali vo Švajčiarsku. Turnaj bol pre nás prínosný. Zápasy na reprezentačnej úrovni sú vždy vyrovnané a nútia hráčov pracovať tvrdo a zodpovedne počas celých šesťdesiatich minút."

Viac o téme: Turnaj štyroch krajín Slovensko 17 Nemecko 17