Od polovice zápasu vypli: Slovan zaspal na vavrínoch a naďalej sa prepadá tabuľkou

Na snímke sprava Marek Slovák (Nitra), Shawn Beauchamp-Lalonde (Slovan), brankár Libor Kašík a Sebastián Čederle (všetci Nitra)Na snímke sprava Marek Slovák (Nitra), Shawn Beauchamp-Lalonde (Slovan), brankár Libor Kašík a Sebastián Čederle (všetci Nitra) Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v stredajšej dohrávke 16. kola Tipos extraligy na ľade HC Slovan Bratislava 5:2. Hostia sa vďaka triumfu posunuli v tabuľke na 7. miesto, prestihli práve svojho súpera.

Slovan viedol už od 3. minúty, keď sa hneď v prvom zápase v drese bratislavského klubu presadil Šille. Brown v početnej výhode zvýšil na 2:0, asistoval mu Werek, ktorý si rovnako počas debutu za "belasých" pripísal bod. Nitra v závere prvej tretiny znížila, keď Stacha skóroval z dorážky. V prostrednej časti hostia využili dve presilové hry a dostali sa do vedenia.

Presadil sa Buček a v 30. minúte si strelu Gilla tečoval do vlastnej siete Romančík. V úvode tretej časti využil Bubela veľkú chybu brankára Coreaua a v 57. minúte opäť center štvrtej formácie počas oslabenia upravil na konečných 5:2.

Tipos extraliga – dohrávka 16. kola:
HC Slovan Bratislava – HK Nitra 2:5 (2:1, 0:2, 0:2)
Góly: 3. Šille (Golian), 8. Brown (Werek, Ranford) – 18. Stacha (Okoličány), 22. Buček (Gill, Jackson), 30. Gill (Buček, Gates), 43. Bubela (Lacka, Mezei), 57. Bubela (Lacka). Rozhodovali: Snášel ml., Štefík – Šoltés, Gegáň, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 4560 divákov.

Slovan: Coreau – Golian, Lalonde, Korenčík, Romančík, Maier, Gachulinec, Královič – Žitný, Poirier, Brown – Ranford, Preisinger, Minárik – Takáč, Werek, Fominych – Findlay, Šille, Török – Jendek

Nitra: Kašík – Cotton, Mezei, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Ridzoň, Bača – Bajtek, Gill, Buček – Jackson, Gates, Harper – Slovák, Hrnka, Čederle – Lacka, Bubela, Okoličány