Spišiaci padli pod Zoborom, nováčik z Humenného predviedol nevídaný obrat

Zľava Libor Kašík (Nitra) a Róbert Džugan (Spišská Nová Ves)Zľava Libor Kašík (Nitra) a Róbert Džugan (Spišská Nová Ves) Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili nad HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení v piatkovom zápase 18. kola Tipos extraligy.

Víťazný gól strelil v 63. minúte útočník Ryan Dmowski, ktorý bodoval v siedmom zápase po sebe. Pre trénera "kamzíkov" Todda Bjorkstranda to bola víťazná premiéra na popradskej striedačke.

Popradskí hokejisti zvíťazili v troch z uplynulých štyroch zápasov a po 18 dueloch majú 23 bodov. Liptáci prehrali v treťom z uplynulých štyroch duelov a nazbierali 27 bodov.

TEL - 18. kolo:

HK Poprad - HK 32 Liptovský Mikuláš 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 31. Urbánek (Kukuča, Svitana), 63. Dmowski (Brejčák, Coulter) - 39. Quince (Miller, Avcin). Rozhodovali: Novák, Jobbágy - Bogdaň, Pribula, vylúčení: 6:4 na 2 min., navyše Mlynarovič (Pop.) 5 min. + DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1698 divákov

Poprad: Vay - Turan, McFadden, D. Brejčák, Betker, Drgoň, Brincko, Česánek - Calof, Jendek, Záborský - Kukuča, Coulter, Dmowski - Svitana, Mlynarovič, Paločko - Šotek, Urbánek, Kundrik

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, D. Jendroľ, Vasiljev, F. Fekiač, Hraško, Nátny - Sukeľ, Quince, Avcin - Berry, Egle, Nauš - Vankúš, Uhrík, Réway - Tkáč, Šmida, Valigura

Humenné s parádnym obratom

Hokejisti HC 19 Humenné vyhrali v piatkovom 18. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 5:4 a to aj napriek tomu, že ešte po druhej tretine prehrávali o dva góly. Český tréner Martin Štrba si pripísal na lavičke nováčika úspešnú premiéru.

Domáci sa vo vyrovnanom úvode duelu ujali vedenia ako prví, keď sa na začiatku druhej desaťminútovky presadil strelou z pravého kruhu Lukáš Handlovský. Do prvého klaksónu stihli ale hostia gólmi Stupku a Leeho preklopiť misky váh na svoju stranu.

Novozámčania ostali pri chuti aj v prostrednej tretine, keď do siete nováčika strelili ďalšie dva góly zásluhou Logginsa. Momentum Humenného prišlo ale v poslednej dvadsaťminútovke. Najskôr Linet nadviazal gólom na svoj presný zásah zo záveru druhej tretiny, skóre o 31 sekúnd na to vyrovnal Meliško a o obrat ako z veľkej knihy sa zaslúžil domáci odchovanec Vaško.

Zemplínčania zostali v tabuľke na poslednom mieste s 15 bodmi a šesťbodovým mankom na Michalovce. Nové Zámky pokračujú v sérii nepresvedčivých výsledkov, keď z posledných siedmich zápasov uspeli iba raz.

HC 19 Humenné - HC Mikron Nové Zámky 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)
Góly: 12. Handlovský (Linet), 38. Linet (Handlovský, Meliško), 46. Linet (Šoltés), 46. Meliško (Lapšanský, Pereskokov), 49. Vaško (Diakov, Šoltés)  - 18. Stupka, 20. Lee (Roy, Loggins), 26. Loggins (Števuliak, Roy), 33. Loggins (Novajovský, Roy) Rozhodovali: Korba, Krajčík - Jurčiak, Gegáň, vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2186 divákov.

Humenné: Galimov - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Novák - Šoltés, Kuru, Vaško - Lapšanský, Lucenius, Pereskokov - Handlovský, Linet, Kriška - Michalík, Krajňák, Horvát

Nové Zámky: Kantor - Laurenčík, Lee, Mamčics, Novajovský, Kozák, Hatala - Mikúš, Roy, Loggins - Farley, Johnson, Stupka - Fafrák, Ondrušek, Števuliak - Barto, Kováč

Santos hetrikom zostrelil baranov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce prerušili päťzápasovú sériu prehier v Tipos extralige. V piatkovom stretnutí 18. kola triumfovali na ľade Banskej Bystrice 5:2 a s 21 bodmi figurujú na predposlednej priečke tabuľky.

Hrdinom Michalovčanov sa stal Kanaďan Mathew Santos, ktorý strelil hetrik. Skóre otvoril v 4. minúte duelu, druhý gól pridal v 15. minúte po využitej presilovke. V úvode druhého dejstva sa presadil Martin Bodák a krátko na to zvýšil opäť Santos. V drese domácich ešte skorigoval Adam Stránský. V záverečnej tretine dostal hostí do štvorgólového vedenia Marek Valach. Na konečných 2:5 upravil v 48. minúte Frank Hora.

Tipos extraliga - 18. kolo:

HC '05 Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Góly: 37. Stránský (Sojka), 48. Hora (Bačík, Bíreš) - 4. Santos (Pearson, Daugavinš), 15. Santos (Daugavinš, Acolatse), 21. Bodák (Puliš, Suja), 25. Santos, 47. Valach (Puliš, Suja). Rozhodovali: Baluška, Goga - Konc, Frimmel, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2264 divákov

Banská Bystrica: Belányi - Bačík, Luža, Holenda, Hora, Wilde, Ďatelinka, Žabka - Wilkins, Vela, Štrauch - Faith, Adam, Petriska - Matoušek, Bíreš, Výhonský - Sojka, Stránsky, Macek

Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Cibák, Bodák, Macejko, Fedor - Santos, Pearson, Daugavinš - Valach, Suja, Puliš - Bjalončík, Heard, Paločko - Kabáč, Buc, Vašaš

Spišiaci padli pod Zoborom

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad HK Spišská Nová Ves 3:2 v piatkovom zápase 18. kola Tipos extraligy. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo po sebe, po ktorom poskočili na priebežné 5. miesto tabuľky o skóre pred Liptovský Mikuláš. Spišiaci sa napriek prehre udržali na prvom mieste pred HC Košice.

Nitrania nastúpili s cieľom nadviazať na nedávne víťazstvo na ľade Slovana Bratislava (5:2) a tieto zámery začali napĺňať od 17. minúty. Na gól Gilla z presilovky odpovedal v 23. minúte úspešným tečom Vartovník. Domácim vrátil náskok Bubela a dôležitý gól na 3:1 dosiahol v 42. minúte Gates, ktorý zmenil smer Stachovej strely - 3:1.

Spišiaci síce v 49. minúte využili presilovku gólom Kerbashiana, ale vyrovnať sa im už nepodarilo ani v závere zápasu počas hry bez brankára.

HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Góly: 17. Gill (Buček, Harper), 34. Bubela (Bajtek), 42. Gates (Stacha, Harper) - 23. Vartovník (Danielčák, Merežko), 49. Kerbashian (Merežko). Rozhodovali: Crman, Štefik - M. Orolin, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3600 divákov

Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, Bača, Gajdoš, Vitaloš, Stacha - Bajtek, Gill, Buček - Jackson, Gates, Harper - Slovák, Hrnka, Čederle - Lacka, Bubela, Okoličány - Ridzoň

Spišská N. Ves: Surák - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Beaudry, Romaňák - Burgess, Kerbashian, Archambault - Rapáč, Nellis, Majdan - Vandas, Myklucha, Džugan - Danielčák, Bortňák, Vartovník

Dráma na ľade Dukly

Hokejisti HK Dukla Trenčín zdolali v piatkovom stretnutí Tipos extraligy hráčov HKM Zvolen 4:3 po predĺžení a triumfovali už v piatom zápase za sebou.

Hostia išli do vedenia už po siedmich sekundách hry zásluhou obrancu Jozefa Sládka. Nasledujúcu polhodinu gól nepadol, až kým na 2:0 nezvýšil v polovici druhého dejstva Patrik Marcinek. O tri minúty na to sa Trenčanom podarilo streliť kontaktný gól, presadil sa Kanaďan Jonathan Charbonneau.

Záverečná tretina priniesla drámu. Najskôr vyrovnal Scott Conway a Trenčanov poslal do vedenia v 58. minúte Denis Hudec. Hostia však vyskúšali hru bez brankára a 19 sekúnd pred koncom ich zachránil Peter Zuzin. O triumfe domácich rozhodol v predĺžení Marek Sloboda.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 35. Charbonneau (Immo), 48. Conway (Charbonneau), 58. Hudec (Baláž), 63. Sloboda (Petráš) - 1. Sládok (Hain, Langkow), 32. Marcinek (Csányi, Kašlík), 60. Zuzin. Rozhodovali: Konc ml., Výleta - Kacej, Vyšný, vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 3554 divákov

Trenčín: LaCouvee - Starosta, Pietroniro, Bokroš, Ekberg, Nemčík, Hudec, Faranec, Goljer - Hudec, Baláž, Giľák - Immo, Conway, Charbonneau - Krajčovič, Mikúš, Vaňo - Sloboda, Sojčík, Petráš

Zvolen: Kupsky - Sládok, Hain, C. Hults, Kapcheck, Rauhauser, Kubka, Čulík - Bondra, Langkow, Rymsha - Hecl, M. Hults, Mucha - Zuzin, Viedenský, Marcinek - Csányi, Šiška, Kašlík

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: HK Poprad HK Nitra HC 05 Banská Bystrica HK Spišská Nová Ves MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky HK Dukla MIchalovce HC 19 Humenné