VIDEO Prišiel, videl a vynuloval obhajcu: Vegas opäť narazili, Crosby musí začať od nuly

Noel Acciari a Jeff CarterNoel Acciari a Jeff Carter Zdroj: SITA/AP/Matt Freed

PITTSBURGH - Hokejisti Vegas podľahli v noci na pondelok v zámorskej NHL domácemu Pittsburghu 0:3.

Obhajca Stanleyho pohára prehral už piaty z uplynulých siedmich zápasov, napriek poklesu formy však zostáva na čele Západnej konferencie. Philadelphia zdolala Columbus 5:2 a natiahla sériu víťazstiev na päť stretnutí.

Obhajca Stanleyho pohára prehral už piaty z uplynulých siedmich zápasov, napriek poklesu formy však zostáva na čele Západnej konferencie. Philadelphia zdolala Columbus 5:2 a natiahla sériu víťazstiev na päť stretnutí. Toronto uspelo aj vo svojom druhom stretnutí NHL Global Series, keď v Štokholme zvíťazilo nad Minnesotou 4:3 po predĺžení.

Oporou Penguins bol brankár Alex Nedeljkovic, ktorý sa vrátil do zostavy po zranení v dolnej časti tela a v zápase s Vegas zneškodnil všetkých 38 striel súpera. Dosiahol prvé čisté konto od apríla 2022. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby vyšiel iba druhýkrát v sezóne bodovo naprázdno, skončila sa tak jeho 11-zápasová bodová šnúra. Prvý presný zásah v drese "tučniakov" zaznamenal obranca Ryan Graves, ktorý otvoril skóre v 3. minúte.

Alex Nedeljkovic a Sidney Galéria fotiek (14) Alex Nedjelkovic prijíma gratuláciu od Sidneyho Crosbyho Zdroj: SITA/AP/Matt Freed

"Mojím hlavným cieľom nie je strieľanie gólov, no určite je to príjemné, keď sa môžem pričiniť o úspech tímu," uviedol pre oficiálnu webovú stránku súťaže 28-ročný bek. Pre lídra Západnej konferencie to bola druhá prehra za sebou.

Buffalo sa po troch prehrách dočkalo plného bodového zisku, keď zvíťazilo v Chicagu 3:2. Rasmus Dahlin sa na triumfe podieľal gólom a dvomi asistenciami. Sabres uspeli napriek tomu, že na bránku súpera vyslali iba 20 striel.

"Predviedli sme odhodlanie dotiahnuť zápas do víťazného konca. Cítil som, že veľa chlapcov malo ťažké nohy, nekorčuľovali tak dobre, ako by mali. Niektoré veci sme si skomplikovali, ale tvrdo sme bojovali až do konca. Cítil som, že Dahlin bol hlavný článok tímu, ako v obrane, tak aj v útoku s gólom a dvoma asistenciami. Odohral výborný zápas," povedal tréner Buffala Don Granato, ktorého tím pripravil Blackhawks štvrtú prehru v sérii.

Hokejisti Buffala Sabres Galéria fotiek (14) Hokejisti Sabres Zdroj: SITA/AP/David Banks

Toronto triumfovalo aj vo svojom druhom vystúpení v rámci NHL Global Series v Štokholme, keď zdolalo Minnesotu 4:3 po predĺžení. Hráči Wild síce išli do vedenia už v 3. minúte zásluhou Jona Merrilla, o desať minút neskôr však Toronto využilo presilovku. Misky váh sa do konca úvodnej tretiny preklopili v prospech "javorových listov", keď sa presadil Matthew Knies.

V záverečnej tretine išli Maple Leafs do dvojgólového vedenia po strele Morgana Riellyho, Minnesota však dokázala v priebehu troch minút vyrovnať a zápas poslala do predĺženia. O triumfe Toronta napokon rozhodol William Nylander.

"Myslím si, že je to skvelé zakončenie podujatia vo Švédsku. Je úžasné vidieť, ako to funguje. Bol to skvelý zážitok pre celý tím, Williama, pre fanúšikov. Samozrejme, bol by som radšej, keby sme sa nedostali do predĺženia, ak je to však nutné podstúpiť, tak s takýmto úspešným koncom to berieme," povedal tréner Toronta Sheldon Keefe. Minnesota prehrala na škokholmskom ľade obe stretnutia, no podľa útočníka Marcusa Foligna si tím odnesie z prestížneho podujatia najmä pozitíva:

"Záverečných 40 minút sme hrali naozaj dobre. Z tohto tripu si môžeme odniesť veľa dobrých vecí. Zabavili sme sa mimo ľadu a zlepšili svoju hru, to je to, kvôli čomu sme sem prišli. Mohli sme mať štyri body."

Philadelphia potvrdila dobrú formu piatym triumfom za sebou, keď na domácom ľade zdolala Columbus 5:2. Hostia zaznamenali už deviatu prehru v sérii a bodovať dokázali iba v jednom z uplynulých 14 duelov. Blue Jackets nedokázali v zápase využiť ani jednu z piatich presiloviek, navyše raz vo svojej početnej výhode aj inkasovali.

Boone Jenner, kapitán Columbusu Galéria fotiek (14) Sklamaný Boone Jenner Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

"Presilovky nás trápia. Je to však len na nás, máme šance, no musíme nájsť spôsob, ako sa rozbehnúť. Je vidieť naše trápenie a bolí nás to," poznamenal kapitán hostí Boone Jenner.

Hráči St. Louis zvíťazili v ôsmom zápase za sebou, v ktorom sa strelecky presadili ako prví. Na ľade Anaheimu sa na výhre 3:1 podieľal najmä brankár Joel Hofer, ktorý pustil za svoj chrbát iba puk po strele Masona McTavisha a zneškodnil 30 pokusov Ducks.

NHL - výsledky:

Minnesota Wild - Toronto Maple Leafs 3:4 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 0:1)
Góly: 3. Merrill (Rossi, Zuccarello), 47. Middleton (M. Foligno, Eriksson Ek), 49. Zuccarello (Faber, Brodin) - 13. Matthews (Nylander, Rielly), 19. Knies (Marner, Giordano), 45. Rielly (Matthews, Marner), 64. Nylander (Rielly). Brankári: Fleury - Woll, strely na bránku: 36:25

Philadelphia Flyers - Columbus Blue Jackets 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 6. Farabee (Poehling, York), 22. Brink (Walker, Farabee), 27. Poehling (Hathaway, Walker), 53. Konecny (Belpedio), 58. York (Poehling) - 16. Texier (Kuraly, Olivier), 38. Jenner (Provorov). Brankári: Ersson - Martin, strely na bránku: 26:22

Pittsburgh Penguins - Vegas Golden Knights 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 3. Graves (Zohorna, O´Connor), 32. Acciari (Nieto), 59. Malkin (Guentzel, Letang). Brankári: Nedeljkovic - Hill, strely na bránku: 33:37

Chicago Blackhawks - Buffalo Sabres 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
Góly: 24. Raddysh (Kurashev, N. Foligno), 38. Kurashev (Bedard, Reichel) - 5. Dahlin (Benson, Peterka), 31. Skinner (Dahlin, Peterka), 51. E. Johnson (Mittelstadt, Dahlin). Brankári: Mrázek - Luukkonen, strely na bránku: 26:20

Anaheim Ducks - St. Louis Blues 1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
Góly: 29. McTavish (Killorn, Jones) - 10. Neighbours (Sundqvist), 17. Bučnevič (Kyrou, Perunovich), 26. Toropčenko (Faulk, Hayes). Brankári: Gibson - Hofer, strely na bránku: 31:31

Viac o téme: NHL Sidney Crosby Philadelphia Flyers St. Louis Blues Pittsburgh Penguins Buffalo Sabres Chicago Blackhawks Columbus Blue Jackets Anaheim Ducks William Nylander Vegas Golden Knights Rasmus Dahlin Alex Nedeljkovic