Z Pospíšila sa stal ťahúň celého tímu: Krásne slová na jeho adresu, to sa fantasticky počúva

Martin Pospíšil sa raduje z góluMartin Pospíšil sa raduje z gólu Zdroj: SITA/AP/Jeff McIntosh/The Canadian Press

CALGARY - Martin Pospíšil pokračuje vo vynikajúcich výkonoch v zámorskej NHL.

Slovenský hokejista v službách Calgary strelil vo svojom siedmom zápase v profilige tretí gól a v predĺžení mohol aj rozhodnúť o víťazstve nad NY Islanders. Darilo sa aj Jurajovi Slafkovskému, útočník Montrealu dal gól, pridal aj asistenciu a prvýkrát v kariére zaznamenal dvojbodový zápas.

Pospíšil nastúpil proti Islanders na krídle druhej formácie s Nazemom Kadrim a nováčikom Connorom Zarym a opäť na ľade hýril aktivitou. V 13. minúte ho prihrávkou o mantinel pekne vysunul skúsený Kadri, Pospíšil sa po pravom krídle vrútil do útočného pásma, dôrazne sa natlačil pred obrancu Alexandra Romanova, položil si Iľju Sorokina a ponad ležiaceho brankára presne zakončil.

Pospíšil rozjasal viac ako 17 tisíc divákov v Scotiabank Saddledome a skóroval v deň svojich nedeľňajších 24. narodenín, hoci v zámorí ich oslávil až po zápase. Vďaka výborným výkonom dostáva Pospíšil čoraz viac priestoru od trénera Ryana Husku a v tomto zápase odohral 17 minút a 36 sekúnd, čo je jeho kariérne maximum.

Mal dva plusové body, šesť striel (najviac zo všetkých hráčov Flames), tri hity a vyhlásili ho za druhú hviezdu duelu. Huska ho poslal na ľad aj v predĺžení a Pospíšil sa mu takmer za dôveru oplatil víťazným gólom. V súboji zoči-voči so Sorokinom však slovenský útočník blafákom neuspel.

"Mrzí ma, že som nedal gól, mohlo byť po zápase. Ďakujem trénerovi, že mi dal dôveru v predĺžení, veľmi si to vážim, pretože som v NHL toho veľa neodohral. Škoda, že som nerozhodol, dúfam, že nabudúce sa to podarí," povedal slovenský útočník pre sporsnet.ca.

Tréner Huska vyzdvihol výkon Pospíšila aj celej druhej formácie. "Bol jedným z našich ofenzívnych lídrov a ich útok bol nebezpečný. V predĺžení som ho poslal na ľad, pretože si to jednoznačne zaslúžil a nechýbalo veľa aby rozhodol," dodal Huska na adresu Pospíšila.

Výkon slovenského útočníka s číslom 76 a nového miláčika fanúšikov “plameňov” vychválil aj útočník Blake Coleman. "V nohách má motor. Má neskutočne šikovné ruky a perfektne kontroluje puk. Hrá tvrdo a nebojí sa ísť do súbojov. Milujem jeho hru. Do našej zostavy priniesol niečo čo nám chýbalo, súperi si na neho musia dávať pozor," nešetril superlatívami Coleman.

Pospíšil bol na ľade aj pri vyrovnávajúcom góle MacKenzieho Weegara na 3:3 v tretej tretine, keď perfektne clonil pred bránkárom Sorokinom. "Snažím sa hrať svoju hru a pomôcť tímu najviac ako môžem. V každom striedaní do toho dávam všetko, chcem hrať tvrdo a dôrazne. Nám mladým v útoku určite pomáha skúsenosťami Nazem Kadri, aj pred gólom mi perfektne prihral," dodal Pospíšil v pozápasovom rozhovore.

“Ostrovania” napokon vyhrali 5:4 po nájazdoch a prerušili sériu siedmich prehier. Vo štvrtej formácii Calgary sa predstavil Ružička, ale odohral len 7:33 minúty a zapísal si mínusový bod.

Slafkovský odohral výborný zápas

Jeden zo svojich najlepších zápasov v NHL odohral aj Slafkovský, hoci jeho Montreal prehral na ľade lídra Východnej konferencie Bostonu 2:5. Devätnásťročný Slafkovský bol pri oboch góloch Canadiens, keď druhýkrát v sezóne skóroval a pridal aj asistenciu a prvýkrát vo svojom 57. zápase v NHL zaznamenal viac ako bod počas jedného duelu.

Canadiens prehrali štvrtý zápas za sebou. Podľa viacerých zámorských expertov bol Slafkovský najlepším hráčom Canadiens a jediným svetlým zjavom kanadského tímu. Dokazujú to aj pokoročilé štatistiky Game Score.

Slafkovský znížil v 34. minúte na 1:3, keď ho spoza bránky pekne našiel kapitán Canadiens Nick Suzuki a slovenský krídelník z ľavej strany strelou na bližšiu žrď prekonal Jeremyho Swaymana. V 56. minúte sa Slafkovský podieľal aj na poslednom góle duelu, keď Johnathan Kovacevic upravil na konečných 2:5 z pohľadu Montrealu. Slovenský krídelník odohral 15 minút a 43 sekúnd, zaznamenal plusový bod a jednu strelu.

Černák vynuloval McDavida s Draisatlom

Výborný zápas odohral obranca Erik Černák, ktorý pomohol Tampe Bay k víťazstvu 6:4 nad Edmontonom. Černák nebodoval, ale podal kvalitný defenzívny výkon o čom svedčí aj fakt, že najväčšie hviezdy Oilers Connor McDavid aj Leon Draisaitl vyšli bodovo naprázdno.

V druhej tretine sa práve spomínaná dvojica rútila v brejku dvaja proti Černákovi, ale slovenský obranca v páde perfekne zastavil nahrávku McDavida na Draisaitla.

Slovenský zadák odohral 20:18 minúty, mal jeden strelecký pokus a rozdal päť hitov. V druhej tretine sa dôrazný slovenský obranca pustil do bitky s Codym Cecim, ktorý nebezpečne atakoval Brandona Hagela.

Sezónny debut v drese Arizony absolvoval Miloš Kelemen a stal sa siedmym slovenským hokejistom v NHL v tejto sezóne. Bol to 15. zápas Kelemena v kariére, do štatistík sa nezapísal. Nastúpil vo štvrtej formácii s Liamom O’Brienom a Alexom Kerfootom, na ľade bol 9 minút a 47 sekúnd.

Dvadsaťštyriročný krídelník absolvoval 15 striedaní a mal mínusový bod. Jeho Coyotes prehrali vo Winnipegu 2:5. V akcii bol aj Tomáš Tatar, ktorý nebodoval pri víťazstve Colorada v Dallase 6:3.