Slovan Bratislava vstal z popola: Drvivá výhra ukončila hrozivú sériu!

Vladimír Ružička na lavičke HC Slovan BratislavaVladimír Ružička na lavičke HC Slovan Bratislava Zdroj: TASR/František Iván

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy nad HC '05 Banská Bystrica vysoko 6:1 a ukončili sériu troch prehier. Svojmu súperovi zároveň uštedrili piatu prehru po sebe a dostali sa pred neho v tabuľke na siedme miesto.

Domáci viedli už po 20 sekundách, keď sa presadil Chris Brown. Bystričania odpovedali v 4. minúte vďaka gólu Mathewa Wilkinsa, no potom už skórovali len "belasí". V 15. minúte využil presilovku Liam Pecararo, v 24. pridal tretí gól Samuel Takáč a v 39. zvýšil na 4:1 Brett Findlay.

V úvode tretej tretiny Slovan definitívne rozhodol, v oslabení pridal piaty zásah Ethan Werek a o 24 sekúnd neskôr upravil na konečných 6:1 Timotej Šille.

HC Slovan Bratislava - HC '05 Banská Bystrica 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)
Góly: 1. Brown (Takáč), 15. Pecararo (Preisinger), 24. Takáč (Romančík, Findlay), 39. Findlay (Takáč, Romančík), 44. Werek, 44. Šille (Török, Gachulinec) - 4. Wilkins (Vela). Rozhodovali: Hronský, Orolin - Valo, Kacej, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Hora 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, 4879 divákov.

Slovan: Godla - Beňo, Lalonde, Golian, Romančík, Maier, Korenčík, Královič, Gachulinec - Takáč, Findlay, Brown - Ranford, Preisinger, Minárik - Žitný, Werek, Pecararo - Török, Šille, Jendek

Bystrica: Valent - Luža, Bačik, Hora, Žabka, Eichwede-Wilde, Ďatelinka, Pavúk - Adam, Vela, Wilkins - Petriska, Bíreš, Matoušek - Macek, Stránský, Výhonský - Štrauch, Sojka, Faith

Zvolen prehráva jeden zápas za druhým

Hokejisti Zvolena v 19. kole Tipos extraligy podľahli na domácom ľade Košiciam 1:4 a pripísali si štvrtú prehru za sebou. Tím z východu Slovenska ťahá šesťzápasovú víťaznú sériu a bodoval v desiatom stretnutí v sérii.

Do vedenia išli v úvode počas presilovky hostia po koncovke Jääskeläinena z kruhu, hoci mu nesadol ideálne puk. Domáci mohli odpovedať Rymshom, ktorý mieril do žŕdky. Na začiatku druhej tretiny pridali ´oceliari´ druhý kuriózny gól z presilovky, keď Hain blokoval Krivošíka a puk od ramena zvolenského beka putoval padáčikom za Kupského.

Hokejisti spod Pustého hradu napokon znížili v presilovke, keď sa z kruhu parádne trafil kanonier Zuzin. Lenže v 36. minúte prišli chyby v domácej defenzíve a Košice trestali počas dvanástich sekúnd dvakrát, najprv Lamperom a potom Rogoňom, obaja nepokrytí uspeli pred bránkou – 1:4. V tretej tretine mali Zvolenčania streleckú prevahu, no duel už nezdramatizovali.

HKM Zvolen – HC Košice 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Góly: 25. Zuzin (Rauhauser, Šiška) – 4. Jääskeläinen (Pollock, Breton), 22. Krivošík (Jääskeläinen), 36. Lamper (Bartánus), 36. Rogoň (Havrila, Bačo). Rozhodcovia: Výleta, J. Konc ml. – Frimmel, Jurčiak, vylúčení na 2 min.: 9:3, navyše Sládok - Olsson 5 + DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2197 divákov.

Zvolen: Kupsky – Hain, Sládok, Kapcheck, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík – Rymsha, Langkow, Bondra – Kašlík, M. Hults, Hecl – Marcinek, Viedenský, Zuzin – Kolenič, Šiška, Mucha

Košice: Riečický – Olson, Breton, Ferenc, Zech, Deyl, Šedivý – Jääskeläinen, Pollock, Fejes – Krivošík, Chovan, Lunter – Lamper, Šimun, Bartánus – Bačo, Havrila, Rogoň

Spišiaci zažívajú rozprávkovú sezónu

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili nad HK Dukla Trenčín 3:1 v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy.

Ziskom troch bodov si upevnili prvú priečku, bodovo sa im mohli vyrovnať hráči HC Košice, ktorí v nedeľu nastúpili vo Zvolene. Spišiaci zároveň potvrdili pozíciu najlepšieho tímu na domácom ľade, na ktorom zvíťazili vo všetkých 10 doterajších zápasoch. Pre Trenčín to bola prvá prehra po piatich víťazstvách.

Spišiaci išli do vedenia už na konci 2. minúty, keď Archambault ušiel obrane Dukly a po samostatnom úniku prekonal LaCouveeho - 1:0. V 12. minúte Trenčania vyrovnali, keď obranca Spišiakov Valach nezastavil Conwaya a ten prestrelil brankára Melicherčíka - 1:1. Ten však v ďalšom priebehu viac Trenčanom nedovolil a viackrát podržal svoj tím.

Spišiaci naklonili zápas na svoju stranu počas avizovanej presilovky v 46. minúty. V šestici vyvinuli tlak, ktorý vyústil do strely obrancu Beaudryho - 2:1. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie aj počas hry bez brankára, no v nej sa presadil iba Vandas, ktorý zo stredného pásma trafil do prázdnej bránky.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Trenčín 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Góly: 2. Archambault (Kerbashian), 46. Beaudry (Majdan, Kerbashian), 60. Vandas (Ališauskas, Merežko) - 12. Conway (Charbonneau, Starosta). Rozhodovali: Novák, Snášel - Ordzovenský, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 3008 divákov.

Spišská Nová Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, Valach, Žiak, Beaudry, Romaňák - Archambault, Kerbashian, Majdan - Rapáč, Nellis, Burgess - Vandas, Myklucha, Danielčák - Drábek, Bortňák, Vartovník

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Starosta, Ekberg, Bokroš, Hudec, Nemčík, Kupec - Giľák, Baláž, Hudec - Charbonneau, Conway, Immo - Vaňo, J. Mikúš, Krajčovič - Petráš, Sojčík, Sloboda

Michalovce dokázali otočiť zápas

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zdolali HK Poprad 4:1 v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy. Druhýkrát v sezóne dokázali naplno zabodovať v dvoch zápasoch po sebe.

Hostia mali ideálny štart do zápasu, keď Calof nechal v tandeme puk Kundrikovi, ktorý prestrelil brankára Škorvánka. Ten však v ďalšom priebehu zápasu neinkasoval, viackrát podržal svoj tím a Michalovčania postupne otočili skóre. V 11. minúte vyrovnal Vašaš, ktorý zblízka dostal puk za brankára Vaya - 1:1.

V polovici zápasu sa domáci dostali k presilovke, v ktorej Pearson upravil na 2:1. Popradčania sa v závere zápasu odhodlali k hre bez brankára, počas ktorej inkasovali dva góly. Pre "kamzíkov" to bola prvá prehra pod vedením trénera Bjorkstranda.

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Poprad 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Góly: 11. Vašaš (Buc, Bindulis), 33. Pearson (Daugavinš, Bodák), 59. Suja (Pearson, Daugavinš), 60. Bjalončík (Heard, Bodák) - 3. Kundrik (Calof, Paločko). Rozhodovali: Korba, Štefik - Durmis, Tichý, vylúčení: 5:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2726 divákov.

Michalovce: Škorvánek - Pišoja, Acolatse, Bindulis, Michalčin, Bodák, Cibák, Macejko - Daugavinš, Pearson, Santos - Puliš, Suja, Valach - Heard, Solenský, Bjalončík - Vašaš, Buc, Kabáč

Poprad: Vay - Turan, McFadden, Brejčák, Betker, Drgoň, Brincko, Česánek - Calof, Jendek, Záborský - Kukuča, Coulter, Dmowski - Svitana, Mlynarovič, Paločko - Šotek, Urbánek, Kundrik

Nitra si zgustla na Humennom

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy nad posledným Humenným 6:2. "Corgoni" v stretnutí dokázali zmazať dvojgólové manko piatimi gólmi v záverečnej tretine a pripísali si tak piaty triumf za sebou. Humenné zaznamenalo siedmu prehru na ľade súpera v sérii.

Stretnutie nabralo tempo až v prostrednej časti, v ktorej boli aktívnejší domáci. "Corgoni" prestrieľali súpera jednoznačne 16:5, nastrelili tri žŕdky, napriek tomu však dvakrát inkasovali po úspešných zakončeniach Šoltésa a Lapšanského. Pred druhou prestávkou však Nitrania dali dôležitý kontaktný gól, keď sa presadil Gill a udržal svoj tím v hre o body.

Tento presný zásah hosťujúcim tímom evidentne zamával a Nitrania spustili gólostroj. V priebehu necelých piatich minút sa postupne presadili Harper, Gates, Vitáloš a Bubela. Na konečných upravil 92 sekúnd pred koncom druhým gólom v zápase Gill.

HK Nitra - HC 19 Humenné 6:2 (0:0, 1:2, 5:0)
Góly: 38. Gill (Buček), 46. Harper (Gill), 48. Gates (Gill, Buček), 51. Vitáloš (Stacha, Harper), 51. Bubela (Lacka, Cotton), 59. Gill (Buček, Kousa) – 24. Šoltés (Lucenius, Pereskokov), 30. Lapšanský (Pereskokov, Glazkov). Rozhodovali: Goga, Žák - Šoltés, Vyšný, vylúčení: 3:6, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 3116 divákov

Nitra: Aittokallio – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Hrnka, Slovák – Okoličány, Bubela, Lacka - Ridzoň

HC 19 Humenné: Galimov – Glazkov, Novický, Sergienko, Meliško, Diakov, Novota – Šoltés, Kuru, Vaško – Pereskokov, Lucenius, Lapšanský – Handlovský, Linet, Kriška – Michalík, Krajňák, Horvát

Nové Zámky otočili zo stavu 0:2

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili na ľade Liptovského Mikuláša 6:3 v nedeľňajšom zápase 19. kola Tipos extraligy.

Liptáci viedli od 11. minúty 2:0, no nádejný náskok nezužitkovali. Novozámčania im postupne odskočili na rozdiel troch gólov (2:5) a napokon doviedli duel do víťazného konca.

Hráči Liptovského Mikuláša prehrali šiesty zápas z uplynulých ôsmich. Po 19 zápasoch majú na konte 27 bodov, Novozámčania o štyri viac.

TEL - 19. kolo:
HK 32 Liptovský Mikuláš - HC MIKRON Nové Zámky 3:6 (2:1, 0:2, 1:3)
Góly: 1. Quince (Miller, Avcin), 11. Uhrík (Egle, Vasiljev), 50. Nauš (Egle, Miller) - 17. Novajovský (Fafrák), 26. Fafrák (Ligas, Števuliak), 37. Roy (Novajovský, Stupka), 46. Števuliak (Prokeš, Mamčics), 49. Lee, 58. Prokeš (Števuliak). Rozhodovali: Crman, Baluška - Stanzel, M. Orolin, vylúčení: 1:4 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, 1092 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Miller, Mezovský, Vasiljev, Nátny, F. Fekiač, Hraško, Lalík - Réway, Quince, Avcin - Berry, Egle, A. Nauš - Vankúš, Uhrík, Sukeľ - Tkáč, Šmida, Valigura

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák - Loggins, Roy, Stupka - T. Mikúš, Johnson, Michnáč - Števuliak, Prokeš, Fafrák - Kováč, Ondrušek, Géci

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné