Bystričanov rozbili, napriek tomu nespokojnosť: Slovan po zlomení kliatby nešetril kritikou

Na snímke radosť hráčov Slovana po strelení góluNa snímke radosť hráčov Slovana po strelení gólu Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava v nedeľu ukončili trojzápasovú sériu prehier a nad Banskou Bystricou triumfovali jednoznačne 6:1.

Asistent trénera Rudolf Jendek bol však spokojný len s druhou polovicou stretnutia, keďže podľa neho robili "belasí" v prvej veľa zbytočných chýb. Po stretnutí vyzdvihol brankára Denisa Godlu, ktorý zažil úspešnú premiéru.

"Fantastický výkon Denisa Godlu, ktorý nás podržal v kľúčových momentoch. Z našej strany môžeme byť spokojní len s druhou polovičkou zápasu, pretože v prvej sme sa trápili, tak ako v predošlých zápasoch. Robili sme zbytočné chyby aj keď sme mali čisté puky. Rozhodujúce bolo, že sme dokázali streliť gól v päťminútovej presilovke," povedal.

Bystričania prehrali už piaty duel v sérii

Domáci viedli už po 20 sekundách, keď sa presadil Chris Brown. Bystričania odpovedali v 4. minúte vďaka gólu Mathewa Wilkinsa, no potom už skórovali len "belasí". V 15. minúte využil Liam Pecararo päťminútovú presilovku po tvrdom faule Franka Horu na Brendana Ranforda. V 24. minúte pridal tretí gól Samuel Takáč a v 39. zvýšil na 4:1 Brett Findlay.

V úvode tretej tretiny Slovan definitívne rozhodol, v oslabení pridal piaty zásah Ethan Werek a o 24 sekúnd neskôr upravil na konečných 6:1 Timotej Šille.

"Je vidieť, že mužstvo hrá úplne inak, keď už trošku odskočíme súperovi a ukazujú sa tie kvality. Je tam presnosť prihrávok, krásne kombinácie. V určitých momentoch sme však zbytočne nervózni a to musíme odstrániť. Na tom musíme veľa pracovať," povedal Jendek.

Bystričania prehrali už piaty duel v sérii a s 26 bodmi sú na ôsmom mieste za Slovanom. "V úvode sme nedodržali to, ako sme chceli začať a stálo nás to gól. No myslím si, že tím ukázal silu, dostal sa naspäť, hra bola v poriadku, boli tam šance a vyrovnali sme na 1:1.

Potom sme však mali päťminútové vylúčenie, bránili sme ho dobre, ale trochu sa od nás odklonilo šťastie. Tak to pokračovalo počas celého zápasu, keď sme nevyužili naše šance. Súper po našich chybách skóroval a za stavu 1:5 sa už hral trochu iný hokej," uviedol generálny manažér Ľuboš Pisár.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Ľuboš Pisár HC '05 Banská Bystrica Denis Godla Rudolf Jendek Tipos extraliga