Tristný začiatok je dávno zabudnutý: Nitra má formu ako hrom, vyrabovala aj Trenčín

Zľava Robby Jackson (HK Nitra) a brankár Connor LaCouvee (HK Dukla Trenčín)Zľava Robby Jackson (HK Nitra) a brankár Connor LaCouvee (HK Dukla Trenčín) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Hokejisti HK Nitra zvíťazili vo štvrtkovej predohrávke 20. kola Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:1. Potvrdili tak výbornú formu, pridali šiesty triumf za sebou a poskočili v neúplnej tabuľke na štvrté miesto. Trenčania neuspeli doma po sérii štyroch výhier.

Nitrania mali v úvodnej tretine viac šancí, no doplatili na slabú efektivitu. Skóre zápasu otvoril v 29. minúte domáci útočník Juraj Mikúš, na čo krátko pred druhou prestávkou reagoval vyrovnávajúcim presným zásahom Jackson, ktorý prelomil sedemzápasovú sériu bez gólu.

O víťazovi rozhodlo tretie dejstvo, keď sa najskôr v presilovej hre presadil kanadský útočník Stephen Harper, na neho nadviazal trinástym gólom v sezóne kanonier Samuel Buček a triumf "corgoňov" spečatil v 55. minúte v zápase dvojgólový Jackson.

Tipos extraliga - predohrávka 20. kola:

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Góly: 29. Mikúš (M. Hudec, Sloboda) - 39. Jackson (Gates), 49. Harper (Gates), 54. Buček, 55. Jackson (Harper, Bajtek). Rozhodovali: Crman, Goga - Frimmel, Valo, vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2038 divákov

Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Bokroš, Hlaváč, Nemčík, M. Hudec, Feranec, Kupec – D. Hudec, Baláž, Giľák – Immo, Conway, Charbonneau – Krajčovič, J. Mikúš, Sloboda – Ahl, Sojčík, Š. Petráš

Nitra: Aittokallio – Gajdoš, Cotton, Bača, Kousa, Stacha, Vitáloš, P. Valent – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Ridzoň – Okoličány, Bubela, Lacka