VIDEO Pogačar aj Cavendish sa mu pozerali na chrbát: Sagan vyhral preteky v Monaku!

Peter Sagan sa v tretej etape Okolo Švajčiarska dočkal premiérového triumfu v sezónePeter Sagan sa v tretej etape Okolo Švajčiarska dočkal premiérového triumfu v sezóne Zdroj: Profimedia

MONTE CARLO - Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na 3. ročníku charitatívneho podujatia Beking v Monaku. Druhý skončil Slovinec Tadej Pogačar a tretí preťal cieľovú pásku Brit Mark Cavendish.

"Bolo skvelé opäť pretekať s mojimi kolegami a priateľmi pred začiatkom novej kapitoly môjho života. Bolo to ako veľká párty a som rád, že všetci títo fanúšikovia a nadšenci prišli do Monaka, stráviť skvelý deň so svojimi rodinami. Beking je ešte mladé podujatie, ale ukazuje obrovský potenciál športu v jeho úlohe vychovávateľa a šíriteľa spoločenského povedomia. Ja som naozaj rád, že som sa mohol na tomto projekte podieľať," uviedol Sagan pre organizátorov podujatia.

Preteky sa začali a skončili v Port Hercule, ktorý bude v roku 2024 hostiť Tour de France. Trať bola dlhá približne 60 km a pozostávala zo 45 kôl po 1,3 km. Podujatie spája profesionálov, amatérov, mládež i deti a výťažok z neho putuje na charitatívne účely.

Sagan sa so svojou profesionálnou kariérou v cestnej cyklistike rozlúčil na októbrových pretekoch Tour de Vendee 9. miestom. Trojnásobný majster sveta by chcel štartovať na budúcoročných OH v Paríži v horskej cyklistike.

Viac o téme: Peter Sagan Mark Cavendish Tadej Pogačar Beking