Honda našla náhradu za Márqueza: Zlanárila nevlastného brata Valentina Rossiho

Marc MárquezMarc Márquez Zdroj: SITA/AP/Hussein Sayed

VALENCIA - Šesťnásobného majstra sveta MotoGP Španiela Marca Márqueza nahradí od budúcej sezóny v továrenskom tíme Honda taliansky jazdec Luca Marini.

Stajňa o tom dnes informovala na svojom webe. Dvadsaťšesťročný Marini, ktorý je nevlastným bratom legendárneho Valentina Rossiho, podpísal zmluvu na dve sezóny.

Druhým jazdcom Hondy zostáva Španiel Joan Mir. Márquez opúšťa tím po jedenástich sezónach a bude jazdiť za stajňu Gresini na stroji Ducati.

Marini má za sebou tri sezóny v MotoGP vo farbách Rossiho tímu VR46 s Ducati. Tento rok v pretekoch kráľovskej triedy vybojoval druhé a tretie miesto a celkovo skončil ôsmy. V minulosti vyhral šesť Veľkých cien v Moto2 a v roku 2020 sa stal v tejto kategórii vicemajstrom sveta.

Viac o téme: Moto gp Honda Marc Márquez Luca Marini