Táto mrzutosť sa dotkne aj slovenského hráča: Citeľná rana pre Slaviu krátko pred odletom

Futbalisti Slavie PrahaFutbalisti Slavie Praha Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalistom Slavie bude chýbať vo štvrtkovom predposlednom stretnutí skupiny Európskej ligy v Tiraspole proti Šeriffu tréner Jindřich Trpišovský.

Hlavný kouč Pražanov má z piatkového tréningu zlomený nos a do Moldavska dnes s tímom neodletí. V Česku zostanú zo zdravotných a preventívnych dôvodov aj hráči Tomáš Holeš a Petr Ševčík, oznámila Slavia.

Trpišovský v minulom týždni pri bagu na tréningu nešťastne utrpel zlomeninu nosa. Vo víkendovom ligovom zápase doma s Českými Budějovicami na lavičke bol, na tlačovej konferencii ho zastúpil asistent Jaroslav Köstl. Ten mužstvo povedie v Tiraspole.

"S Jindrom v tíme spolupracujeme už nejakých 10 rokov, takže zhruba všetci vieme, kto čo má robiť. Sme v tomto tíme. Dúfame, že nejaká zásadná zmena to zase nebude. Samozrejme, zmena to bude v samotnom koučovaní na ihrisku. Ale to už sme si tiež za kariéru niekoľkokrát skúsili," povedal Köstl v nahrávke pre médiá od klubu.

"Verím, že Jindra bude čo najskôr v pohode a že mu urobíme radosť výsledkom. De facto si tam môžeme zaistiť postup do jarnej časti Európskej ligy, tak aj týmto spôsobom ho chceme pozdraviť na diaľku," doplnil.

V Prahe zostávajú tiež jedna z opôr tímu defenzívny univerzál Holeš či stredopoliar Ševčík. "Niektorí hráči na palube nebudú. U niektorých je to zo zdravotných dôvodov, u niektorých z takých preventívnych. Neletí napríklad Tomáš Holeš alebo Petr Ševčík, ktorí sa budú sústrediť na záver jesennej časti sezóny. Zvyšok tímu letí v nemennom zložení. Už začína trénovať Matěj Jurásek. Inak letíme v plnej sile aj s Ivanom Schranzom s maskou," povedal Köstl.

Viac o téme: SK Slavia Praha Ivan Schranz Jindřich Trpišovský
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy