Majster z Košíc nečakane padol na ľade nováčika, Banská Bystrica rabovala v Trenčíne

Zľava Carter Turnbull (HC '05 Banská Bystrica) strieľa gól, Marcus Vela (HC '05 Banská Bystrica), brankár Connor LaCouvee (HK Dukla Trenčín) a Martin Nemčík (HK Dukla Trenčín)Zľava Carter Turnbull (HC '05 Banská Bystrica) strieľa gól, Marcus Vela (HC '05 Banská Bystrica), brankár Connor LaCouvee (HK Dukla Trenčín) a Martin Nemčík (HK Dukla Trenčín) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TRENČÍN - Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v 23. kole Tipos extraligy na ľade Dukly Trenčín 4:3. "Barani" uspeli v treťom z uplynulých štyroch duelov.

23. kolo Tipos extraligy

HK Dukla Trenčín – HC '05 Banská Bystrica 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)
Góly: 7. Baláž, 20. Immo (Conwway), 21. Ahl (Conway) – 11. Adam (Turnbull), 13. Turnbull (Vela, Adam), 23. Plančár (Stránský, Štrauch), 35. Ďatelinka (Šenkeřík, Petriska). Rozhodovali: Crman, Štefik – Konc ml., Frimmel, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 1:0, 1790 divákov.

Dukla Trenčín: LaCouvee – Starosta, Pietroniro, Ekberg, Hlaváč, Nemčík, M. Hudec, Kupec - D. Hudec Sojčík, Petráš – Ahl, Conway, Charbonneau – Krajčovič, Lichanec, Sloboda – Immo, Baláž, Giľák

Banská Bystrica: Belányi – Bačik, Eichwede-Wilde, Šenkeřík, Hora, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull -Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Štránský, Štrauch

Majster padol na ľade nováčika

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v piatkovom 23. kole Tipos extraligy na domácom ľade HC Košice 4:1. Líder tabuľky utrpel druhú prehru za sebou, v utorok podľahol Trenčínu 4:5 po predĺžení. Humenné ostáva v tabuľke na poslednom mieste so ziskom 21 bodov.

Hostia mali v úvode hernú prevahu, no do vážnejšej príležitosti sa nedostali. Skóre sa po prvýkrát pri Laborci menilo v 17. minúte, keď domáci využili presilovku zásluhou bývalého útočníka Košíc Lineta. Do prvého klaksónu extraligový nováčik skóroval ešte raz, znova využitou početnou prevahou. Na streleckú listinu sa zapísal ďalší hráč s minulosťou v drese "oceliarov" Pereskokov.

Líder tabuľky bol na ľade čoraz viac frustrovaní vývojom zápasu. Na svedomí to mal výborne chytajúci gólman Kozel. Aj v prostrednej tretine strelili Humenčania dva góly. Najskôr sa v 25. minúte ujala kombinácia do prázdnej bránky, na ktorej konci bol odchovanec hostí Šoltés a štvrtý gólový pozdrav Riečickému poslal v 39. minúte druhým gólom v zápase Linet.

Obhajca titulu prelomil strelecké mlčanie až na konci 47. minúty, no bolo už neskoro. Výsledok len kozmeticky upravil obranca Berger.

HC 19 Humenné – HC Košice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Góly: 17. Linet (Kuru, Diakov), 20. Pereskokov (Kuru, Glazkov), 25. Šoltés (Borov), 39. Linet (Pereskokov, Kuru) - 47. Berger (Lamper, Havrila). Rozhodovali: Novák, Krajčík – Pribula, Tichý, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Humenné: Kozel - Glazkov, Novický, Meliško, Sergienko, Novota, Diakov, Fereta, Novák - Pereskokov, Kuru, Handlovský - Šoltés, Lucenius, Borov - Horvát, Linet, Lačný - Ragan, Krajňák, Thomka

Košice: Riečický - Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Mihalik, Bartoš, Hudec - Fejes, Berger, Pollock - Lunter, Chovan Jääskeläinen - Bartánus, Šimun, Lamper - Rogoň, Havrila, Bačo

Na Liptove rozhodol hetrik Lahtinena

Hokejisti Liptovského Mikuláša si pripísali v Tipos extralige druhé víťazstvo za sebou. Po utorkovom triumfe 4:2 nad Slovanom zdolali v piatok ľade HKM Zvolen 5:3. Domáci útočník Severi Lahtinen sa na triumfe podieľal hetrikom.

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Góly: 4. Lahtinen (Quince, Réway), 26. Quince, 29. Lahtinen (Quince, Réway), 45. Lahtinen (Fekiač, Hraško), 45. Nauš (Egle) – 3. Bondra (Kubka, Viedenský), 26. Mucha (Kašlík), 30. Bondra (Zuzin). Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. - Kacej, Valo, vylúčení: 2:3, presilovky a oslabenia: 0:0, 687 divákov.

Liptovský Mikuláš: Krasikov - Mezovský, Lalík, Žilka, Vasilyev, Hraško, Fekiač, Nátny, Vojtech, Réway – Lahtinen, Quince, Nauš – Berry, Egle, Avtsin – Sukeľ, Uhrík, Valigura – Tkáč, Vankúš

Zvolen: Kupsky - Sládok, Hain, Hults, Mudrák, Čulík, Kubka, Haborák, Hecl – Šiška, Langkow, Mucha – Kašlík, Hults, Zuzin – Bondra, Viedenský, Kolenič – Csányi, Marcinek

Spišiaci s obratom v Nových Zámkoch

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 23. kola Tipos extraligy na ľade Nových Zámkov 5:3. Spišiaci sa v tabuľke dotiahli na lídra z Košíc na rozdiel bodu. Novozámčania zaznamenali štvrtú prehru za sebou.

Domáci si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok 3:1, no hostia nezložili zbrane. "Rysy" dokázali tromi gólmi otočiť na 4:3 a duel spečatil gólom do prázdnej bránky Burgess.

HC Mikron Nové Zámky - HK Spišská Nová Ves 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)
Góly:  8. T. Mikúš (Johnson), 9. Michnáč (Kozák, Roy), 12. Roy (Michnáč, Roman) – 1. Nellis (Archambault, Burgess), 35. Nellis (Archambault, Merežko), 45. Kerbashian (Majdan, Merežko), 48. Džugan (Merežko), 59. Burgess (Vandas). Rozhodovali: Hronský, Stano - Orolin, Gegáň, vylúčení: 2:1, presilovky a oslabenia: 0:0

N. Zámky: Kantor – Roman, Lee, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Prokeš, Ondrušek, Števuliak – T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš – Stupka, Roy, Michnáč – Fafrák, Barto, Kováč

Spišská: Surák – Ališauskas, Merežko, Knižka, J. Valach, Romaňák, Žiak, Veverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Majdan, Kerbashian, Bakoš – Džugan, Myklucha, Vandas – Drábek, Bortňák, Danielčák - Zöld

Parádny obrat Popradu pod Tatrami

Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom zápase 23. kola Tipos extraligy nad HK Nitra 3:2. "Kamzíci" dokázali v záverečnom dejstve otočiť tromi gólmi nepriaznivý stav z 0:2. Popradčania zaznamenali štvrtý triumf za sebou, "corgoni" pridali tretiu prehru v sérii.

Hostia viedli zásluhou dvojgólového Američana Jacksona. Domácich naštartoval za obratom v 48. minúte Dmowski a už o 56 sekúnd vyrovnal Urbánek. Autorom víťazného gólu bol v 55. minúte obranca Kotvan, ktorý využil presilovú hru.

HK Poprad - HK Nitra 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Góly: 48. Dmowski, 49. Urbánek, 55. Kotvan (Calof, Záborský) - 2. Jackson (Harper, Gajdoš), 32. Jackson (Gates, Buček) Rozhodovali: Goga, Výleta - Jedlička, Vyšný, vylúčení: 2:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1668 divákov

Poprad: Vay – Turan, McFadden, Brincko, Kotvan, J. Brejčák, D. Brejčák, Kurovskij, Nahalka – Peresunko, Coulter, Dmowski – Kukuča, Calof, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Paločko – Šotek, Urbánek, Bodnár

Nitra: Aittokallio – Cotton, Bača, Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bajtek, Gill, Buček – Jackson, Gates, Harper – Bartakovics, Šramaty, Čederle – Lacka, Bubela, Okoličány - Ridzoň