VIDEO Viva Las Vegas: Kvarteto skompletizované, pán LeBron potvrdil, že kráľom je právom

Austin Reaves sa teší po kľúčovej trojke v závere zápasuAustin Reaves sa teší po kľúčovej trojke v závere zápasu Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

LOS ANGELES - Basketbalisti Milwaukee a Los Angeles Lakers doplnili semifinalistov NBA Cupu, prvého ročníka novovzniknutého turnaja počas sezóny.

Basketbalisti Milwaukee a Los Angeles Lakers doplnili semifinalistov NBA Cupu, prvého ročníka novo vzniknutého turnaja počas sezóny. Bucks prevalcovali New York jasne 146:122, Lakers si vo štvrťfinálovej fáze poradili 106:103 s Phoenixom a aj na turnaji vyhrali aj piate stretnutie. V semifinále ich čaká New Orleans, hráči Milwaukee sa vo štvrtok stretnú s Indianou. Finále v Las Vegas sa bude hrať v sobotu.

41 bodov Randlea? V pohode, s ním si poradíme

Milwaukee rozhodlo zápas s Knicks po vyrovnanom začiatku v druhom polčase, ktorý ovládlo 71:50. Žiaril predovšetkým Giannis Antetokounmpo s 35 bodmi, 10 asistenciami a ôsmimi doskokmi. 28 bodov mal Damian Lillard a 18 bodov za šesť trojok Malik Beasley.

Žiariaci Giannis Antetokounmpo

"Chceli sme sa dostať do Vegas, ale teraz, keď tam sme, chceme vyhrať aj oba zostávajúce zápasy. Dnes sme boli lepší, naša lavička bola skvelá. Bol už to zápas ako v play-off," pochvaľoval si tréner Adrian Griffin, ktorého celok premenil 23 z 38 trojok. Knicks len sedem. Bucks celkovo strieľali s úspešnosťou 60,4 percenta. Knicks tak nebolo nič platných ani 41 bodov Juliusa Randlea.

"Každým zápasom si na seba lepšie zvykáme. Máme pred sebou veľa zápasov a čím viac minút odohráme, tým lepšie nám to bude fungovať. Myslím si, že my dvaja udávame štýl celého tímu," povedal Antetokounmpo k spolupráci s Lillardom.

Vozík Lakers ťahal ten najskúsenejší a najväčší kráľ

Lídrom Los Angeles bol LeBron James s 31 bodmi, 11 asistenciami a ôsmimi doskokmi. Lakers v polčase viedli 59:47 a priebežne až o 15 bodov, ale tretia časť v Los Angeles patrila hosťujúcim Suns (35:24). A tak koncovka bola dramatická: za stavu 102:101 trafil kľúčovú trojku 15 sekúnd pred koncom Austin Reaves. Phoenix reagoval košom Kevina Duranta, na viac už ale sily nemal.

"V tejto pozícii som bol mnohokrát a viem, čo je moja úloha. Teší ma, že sa mi párkrát podarilo skórovať. Veľký krok však spravil Austin Reaves, ktorý nás poslal do štvorbodového vedenia. To bolo rozhodujúce," citovala Jamesa agentúra AFP.

Zase raz dominátor LeBron James

Anthony Davis prispel k postupu 27 bodmi a 15 doskokmi. Lakers uspeli napriek iba 37-percentnej streľbe z poľa, v útoku ale doskočili 21 lôpt oproti ôsmim v podaní Suns. Durant mohol v poslednej sekunde vyrovnať, lenže ťažká trojka z diaľky a cez hráča ku košu nedoletela.