Žiadny Bruno, Rashford či Hojlund: Old Trafford vyspevuje meno nového gólového pána majstra

Scott McTominay oslavuje po tom, ako strelil úvodný gól vo futbalovom zápase anglickej ligy Premier League Manchester United - Chelsea FCScott McTominay oslavuje po tom, ako strelil úvodný gól vo futbalovom zápase anglickej ligy Premier League Manchester United - Chelsea FC Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United majú z uplynulých piatich zápasov najlepšiu formu zo všetkých účastníkov Premier league.

Nazbierali v nich 12 bodov rovnako ako líder tabuľky Arsenal a fazónu potvrdili stredajším triumfom šlágri 15. kola nad Chelsea 2:1. Oba góly strelil škótsky stredopoliar Scott McTominay: "Pokiaľ tím hrá dobre a ja k tomu prispievam, som šťastný," konštatoval pre MUTV.

Do listiny strelcov sa však mohol zapísať aj Bruno Fernandes, no v 9. minúte neskóroval z pokutového kopu. Bola to pre neho štvrtá neúspešná penalta z dvadsiatich v PL. Proti brankárovi Robertovi Sanchezovi zvolil strelu z pravej žrdi, no chýbala jej presnosť i razancia. O desať minút však domáci predsa len viedli, keď McTominay dorazil vlastnú strelu.

Hostia, ktorých v pozícii kapitána viedol 20-ročný obranca Levi Colwill, vyrovnali v 45. minúte. Cole Palmer sa po prieniku do šestnástky dostal ku krížnej strele, ktorú "schoval" za obrancov a zmiatol brankára. McTominay zavŕšil svoj druhý dvojgólový večer v sezóne v 69. minúte, keď hlavičkou zakončil center Alejandra Garnacha. So šiestimi gólmi je najlepší strelec tímu v prebiehajúcej sezóne.

Dvojgólový škótsky hrdina McTominay

"Ľudia mi často hovoria, že dokážem strieľať veľa gólov, len si musím viac veriť. Moja mama a otec mi vždy hovorili, že sa musím snažiť strieľať góly. Takisto mi aj môj starý otec zdôrazňoval, že je to len o tom, aby som veril v samého seba."

Na snímke uprostred hráč Galéria fotiek (5) Scott McTominay dáva gól do siete Chelsea Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

United triumfovali po tom, čo v uplynulom kole prehrali na ihrisku Newcastlu 0:1 a predtým iba remizovali v Lige majstrov na trávniku Galatasarayu Istanbul (3:3). Z uplynulých piatich ligových zápasov zvíťazili v štyroch.

"Na konci dňa ide vždy o výsledok a dnes som s ním veľmi spokojný. Myslím si, že sme hrali veľmi dobre. Aj proti Galatasarayu bol výkon v poriadku, takisto aj predtým proti Evertonu (víťazstvo 3:0, pozn.). Vnímam pokrok v hernom prejave tohto tímu, ideme správnym smerom," uviedol tréner Erik Ten Hag.

Chelsea získala z uplynulých štyroch zápasov iba štyri body a napriek vysokým ambíciám je po 15. kole na priebežnom 10. mieste tabuľky so 17-bodovou stratou na prvé miesto. Trénera Mauricia Pochettina po zápase s Manchestrom United mrzel najmä zlý vstup do stretnutia, od ktorého sa odvíjal ďalší priebeh.

Zápas sme nezačali veľmi dobre

"Som sklamaný, pretože sme zápas nezačali dobre. Oni ukázali viac energie než my, nedokázali sme sa im v tom vyrovnať. V druhom polčase to bolo lepšie, ale chýbalo nám viac energie. Mali sme nejaké šance, ale nie dosť na to, aby sme sa vrátili do zápasu. Celkovo mám pocit, že domáci boli dnes lepší," konštatoval Pochettino pre klubovú stránku.

Futbalisti Manchestru United oslavujú Galéria fotiek (5) Gólová radosť futbalistov Manchestru United Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

"The Blues" mali na listine zranených až 11 hráčov, no tréner sa nevyhováral na ich absenciu: "Na našej lavičke bolo veľa mladých, ktorí sa nám snažili pomôcť. Nie je to výhovorka, ale realita, s ktorou sa musíme vyrovnať. Nie som sklamaný, pretože hráči zo seba odovzdali všetko, no možno sa iba nevyrovnali s veľkou energiou tohto zápasu," konštatoval Pochettino.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Manchester United Premier League Chelsea FC Mauricio Pochettino Bruno Fernandes Erik Ten Hag Scott McTominay