VIDEO Oslabený Slovan doma nestačil na Ľubľanu: Belasých čaká play-off o osemfinále

Dávid Strelec (Slovan) a Marko Brest (Olimpija)Dávid Strelec (Slovan) a Marko Brest (Olimpija) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom domácom zápase 6. kola Európskej konferenčnej ligy s Olimpijou Ľubľana 1:2.

V tabuľke A-skupiny obsadili konečné druhé miesto a čaká ich play-off o účasť v osemfinále. Súpera spoznajú v pondelok o 14.00 h, keď je na programe žreb vo švajčiarskom Nyone.

Na Tehelnom poli otvoril skóre Pedro Lucas v 17. minúte, no o desať minút neskôr vyrovnal Cesar Blackman. Po prestávke videl po faule mimo šestnástky červenú kartu domáci brankár Milan Borjan a vzápätí rozhodol o triumfe Ľubľany opäť Lucas.

Slovan mal už pred zápasom istotu účasti v jarnej fáze EKL, priamu účasť v osemfinále si napokon vybojoval francúzsky tím OSC Lille. Ten zdolal v súbežne hranom dueli Klaksvík 3:0 a vyhral skupinu so štvorbodovým náskokom pred "belasými".

6. kolo Európskej konferenčnej ligy
A-skupina:

ŠK Slovan Bratislava - NK Olimpija Ľubľana 1:2 (1:1)Góly: 27. Blackman - 17. a 58. Lucas. Rozhodovali: Kardesler - Tugral, Özaral (všetci Tur.), ŽK: Wimmer - Elšnik, ČK: 54. Borjan (Slovan), 14.387 divákov.

Slovan: Borjan - Bajrič, Kašia, Wimmer (57. Trnovský) - Blackman, Kankava, Kucka, Pauschek (67. Zmrhal) - Barseghjan, Čavrič, Strelec (67. Tolič)

Ľubľana: Pintol - J. Silva (74. Lasickas), Ratnik, Muhamedbegovič, Sualehe - Elšnik, Fadida (89. Mijailovič), Rui Pedro - Brest (74. Kasa), Lucas (83. Nukič), Motika

Slovan začal veľmi sebavedomo a od úvodných sekúnd zatlačil Olimpiju do defenzívy. Po piatich minútach sa dokonca tešil z gólu po zásahu Čavriča, ale VAR odhalil postavenie mimo hry domáceho útočníka. Hneď potom mal ďalšiu možnosť Barseghjan, no zakončil vedľa brány. Potom však v 17. minúte vyšiel hosťom signál po zahratí voľného kopu a Lucas aj s pomocou žrde otvoril skóre.

O desať minút neskôr vyrovnal Blackman, keď si spracoval loptu v šestnástke a prekvapil Pintola krížnou strelou. Po góle mal Slovan opäť viac z hry, no ku gólu sa priblížil len Čavrič na konci polčasu. Najskôr nezakončil presne svoj únik po pravej strane a potom namieril do súperovho brankára po prihrávke Strelca.

Po prestávke vyslali prvú strelu na bránu hráči Ľubľany, no Slovan potom opäť prebral taktovku. Plány mu však narušilo vylúčenie Borjana v 54. minúte. Brankár "belasých" zastavil v úniku Bresta mimo šestnástky a videl červenú kartu.

Tréner Weiss stiahol z hry stopéra Wimmera a do brány išiel Trnovský, ktorý už o minútu neskôr lovil loptu zo siete po góle Lucasa - 1:2. Domáci kormidelník potom vystriedal dvoch hráčov, Slovan sa snažil o vyrovnanie, ale mohol inkasovať tretí gól, no Pedro z priameho kopu trafil iba žrď. V závere mali hráči slovenského majstra prevahu, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Po jednom z rýchlych brejkov súpera ešte trafil do brvna Motika.