Hodená rukavica pre senzáciu La Ligy: Bellingham odštartoval zdrvujúcu kanonádu Realu

Jude Bellingham a jeho gólové oslavyJude Bellingham a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Pablo Garcia

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 17. kole španielskej La Ligy nad Villarrealom 4:1 a sú na čele tabuľky o bod pred Gironou. Tá ma však k dobru pondelňajší súboj s Deportivom Alaves.

Real položil základ svojho triumfu už v prvom polčase, keď sa strelecky presadili Jude Bellingham a Rodrygo. Po zmene strán pridali ďalšie presné zásahy Brahim Diaz a Luka Modrič. Pre vážne zranenie kolena musel v 35. minúte opustiť ihrisko rakúsky obranca David Alaba.

Zranený David Alaba opúšťa Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Pablo Garcia

Almeria sa ani v 17. kole nedočkala prvého víťazstva v tejto sezóne. Doma remizovala s Mallorcou 0:0 a s piatimi bodmi je na dne tabuľky. Na súpiske hostí chýbal pre zranenie kolena slovenský obranca Martin Valjent.