Hanebná potupa pre slávnu značku: Štvornásobný víťaz Ligy majstrov dostal príučku od amatérov!

Sklamaní futbalisti Ajaxu po hanebnej prehre s amatérmiSklamaní futbalisti Ajaxu po hanebnej prehre s amatérmi Zdroj: Profimedia

UTRECHT - Najúspešnejší holandský futbalový klub Ajax Amsterdam utrpel v už aj tak nevydarenej sezóne jednu z najhanebnejších porážok v histórii.

Štvornásobný víťaz Ligy majstrov dnes senzačne vypadol v 2. kole domáceho pohára po porážke 2:3 s tímom USV Hercules zo štvrtej najvyššej súťaže. S amatérskym klubom prehral Ajax vôbec po prvýkrát.

Veľký favorit prehrával v Utrechte až do 82. minúty 0:2. Potom sa mu podarilo vyrovnať, ale šokujúci víťazný gól strelil v tretej minúte nadstaveného času Mats Grotenbreg a poslal outsidera do tretieho kola.

"Toto sa nemalo stať," uviedol asistent trénera Ajaxu Michael Valkanis. Hlavný kouč John van 't Schip pri blamáži osobne nebol, pretože v Austrálii ženil syna.

"Prežívame veľmi ťažkú sezónu. Ale musíme sa naďalej snažiť a dostať sa na správnu cestu," dodal Valkanis.

Tridsaťšesťnásobný majster ligy Ajax prežil hororový začiatok sezóny, nevyhral desať zápasov za sebou a pohyboval sa v zostupovom pásme. Aktuálne je už piaty, ale s obrovskou stratou 23 bodov na vedúci Eindhoven.

Viac o téme: Ajax Amsterdam Holandský pohár USV Hercules Mats Grotenbreg Michael Valkanis