VIDEO Z Ovečkina spadlo veľké bremeno: Dve dekády v NHL, ale toto sa mu ešte nestalo

Alexander OvečkinAlexander Ovečkin Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

COLUMBUS - Jednou z hlavných udalostí nočného programu NHL bol presný zásah Alexandra Ovečkina.

Ruský hokejista rozhodol v predĺžení o triumfe Washingtonu nad domácim Columbusom (3:2) a ukončil tak osobné 14-zápasové gólové suchoty. Bola to jeho najdlhšia séria bez gólu v celej profiligovej kariére.

Ovečkin sa presadil v presilovke v čase 64:07, keď po prihrávke od Dylana Stromea namieril z kruhu na buly presne k bližšej žŕdke. Kapitán Washingtonu skóroval prvýkrát od 18. novembra, aj vtedy dal gól v zápase proti Blue Jackets. Skúsený útočník nebol zvyknutý na taký dlhý gólový pôst, po zápase priznal, že z neho spadlo veľké bremeno.

"Bol to už nejaký čas, čo som naposledy skóroval. Beriem to. Už v prvej tretine som mal nejaké sľubné šance, takisto aj v druhej. Niekedy je potrebné nevzdať sa, bojovať a nepoľaviť v úsilí," povedal pre nhl.com Ovečkin, ktorý už v úvodnej tretine prihral na gól Anthonymu Manthovi. V tejto sezóne zatiaľ zaostáva za očakávaniami, v 30 stretnutiach nazbieral iba 20 bodov (6+14).

Tridsaťosemročný útočník zažil obdobie, ktoré ho pribrzdilo v jeho snahe zaútočiť na ligový gólový rekord. V noci dosiahol svoj 828. gól v základnej časti NHL, v historickej tabuľke strelcov zaostáva za lídrom Wayneom Gretzkým (894) o 66 zásahov. Pre Ovečkina to bol 135. víťazný gól v súčte základnej časti i play off a v tejto štatistike sa osamostatnil na druhom mieste historického poradia, keď prekonal Bretta Hulla. Na čele je Jaromír Jágr (151).

Aj súboj Minnesoty s Montrealom (4:3 pp) rozhodol v predĺžení ruský krídelník. Kirill Kaprizov skóroval päť sekúnd pred koncom extra času a zabezpečil druhý bod pred domáci tím. V zápase už predtým prihral spoluhráčom na dva góly. Kaprizov ukazuje, že vie zabrať v dôležitých chvíľach. Víťazný gól v predĺžení strelil v druhom zápase za sebou, dva dni predtým rozhodol duel s Bostonom (4:3 pp).

Jubilejný 500. bod v profiligovej kariére dosiahol Brayden Point, kanadský center pomohol dvomi gólmi a asistenciou k víťazstvu Tampy Bay nad obhajcom titulu Vegas 5:4. Dosiahol deviaty viacbodový zápas v sezóne. "Je to celkom 'cool'. Nie je to taký významný míľnik, akých sme boli svedkami v tomto ročníku, no určite ma teší," poznamenal Point.

Strelecký koncert MacKinnona

Noc priniesla aj strelecký koncert Nathana MacKinnona, útočník Colorada zaťažil konto Ottawy štyrmi gólmi a pod víťazstvo Avalanche v pomere 6:4 sa podpísal aj jednou asistenciou. Strelil okrúhly 300. gól v kariére v NHL a natiahol svoju bodovú šnúru už na 17 zápasov. Nazbieral v nich 33 bodov (12+21).

Momentálne ťahá najdlhšiu bodovú sériu medzi aktívnymi hráčmi. Senators sa trápia, nepomohla im ani zmena trénera, prehrali už šiesty zápas v rade.

Solídnu formu potvrdil Vancouver. Síce podľahol domácemu Dallasu 3:4 po predĺžení, ale zo zápasu vydoloval bod a natiahol tak svoju bodovú sériu už na osem stretnutí. Zápas rozhodol Matt Duchene, ktorý strelil svoj šiesty víťazný gól v sezóne a v tejto štatistike je najlepší v celej lige.

Fínsky brankár Juuse Saros pomohol 29 zákrokmi k triumfu Nashvillu 4:2 na ľade Philadelphie a s 162 víťazstvami v drese Predators sa posunul pred Tomáša Vokouna na druhé miesto historickej klubovej tabuľky. Rekordér medzi brankármi "predátorov" je s 369 triumfami jeho krajan Pekka Rinne.

Viac o téme: Washington Capitals NHL Alexander Ovečkin Nathan MacKinnon Brayden Point