Čo sa stalo s Košicami? Majstra vyškolil nováčik, diváci v Steel aréne neverili vlastným očiam

Na snímke vpravo v pozadí tréner Košíc Dan Ceman Na snímke vpravo v pozadí tréner Košíc Dan Ceman Zdroj: TASR/František Iván

POPRAD - Hokejisti HC 19 Humenné zakončili kalendárny rok 2023 víťazstvom na ľade HC Košice 6:4 v sobotňajšom zápase 31. kola Tipos extraligy.

V tabuľke sú naďalej na poslednom 12. mieste, Košičania sú priebežne na štvrtej priečke o skóre pred Banskou Bystricou.

Do zostavy "oceliarov" sa po zranení vrátil obranca Cooper Zech, pre ktorého to bol prvý zápas od 19. novembra. Tohtosezónny extraligový debut absolvoval v drese Humenného skúsený obranca Ján Ťavoda, ktorý prišiel na výpomoc z Prešova.

Domáci mali ideálny štart do zápasu, keď sa už po 46 sekundách presadil Jääskeläinen. Keď Šimun v 14. minúte zužitkoval spoluprácu so Zechom a zvýšil na 2:0, vyzeralo to, že favorit má duel pod kontrolou. Nováčik súťaže však v druhej tretine predviedol domácim lekciu z efektivity. Handlovský v 29. minúte využil presilovku, krátko na to zapadla za brankára Janusa strela Meliška a Ragan prvým gólom v sezóne poslal hostí do vedenia - 2:3.

Keď sa v 34. minúte presadil aj Lapšanský, prepustil Janus miesto Riečickému. Rozhodujúci moment priniesla 49. minúta, v ktorej Lačný využil priaznivý odraz puku a svojím prvým gólom v sezóne prekonal Riečického - 4:5. Definitívnu podobu výsledku dal gól Vaška v 59. minúte počas hry domácich bez brankára.

TEL - 31. kolo:

HC Košice - HC 19 Humenné 4:6 (2:0, 2:4, 0:1)
Góly: 1. Jääskeläinen (Fejes, Šedivý), 14. Šimun (Zech, Janus), 38. Berger (Pollock, Breton), 40. Ferenc (Jääskeläinen) - 29. Handlovský (Borov), 30. Meliško (Lapšanský, Kuru), 32. Ragan (Thomka), 34. Lapšanský (Novický), 49. Lačný, 59. Vaško (Kuru, Chalupa). Rozhodovali: T. Orolin, J. Konc ml. - Ordzovenský, M. Orolin, vylúčení: 4:7 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3951. Zmeny: 34. Riečický (Koš.) namiesto Janusa

Košice: Janus (34. Riečický) - Olsson, Breton, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš, Deyl, Zech, Mihalik - Pollock, Berger, Fejes - Jääskeläinen, Chovan, Lunter - Bačo, Šimun, Rogoň - Lamper, Havrila, Jokeľ

Humenné: Kozel - Novický, Glazkov, Sergijenko, Meliško, Djakov, Novota, Ťavoda - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Handlovský, Linet, Chalupa - Vaško, Krajňák, Borov - Ragan, Lačný, Thomka

Kamzíci si pochutnali na zvolenskej bryndzi

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v sobotňajšom 31. kole Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:2. "Kamzíci" nadviazali na triumf proti rovnakému súperovi spred dvoch dní, keď na ľade Zvolena uspeli po výsledku 4:1. Kanadský útočník Andrew Calof si za domácich pripísal 3 body (1+2).

Hostia viedli od 11. minúty vďaka zakončeniu Muchu. Popradčania však pokračovali v aktívnej hre a v prvej tretine dokázali vyrovnať. Strelu Brincka od modrej čiary tečoval Paločko, ktorý dosiahol prvý gól v sezóne. "Kamzíci" dostali v druhej časti šancu v prvej presilovej hre a Peresunko ju využil. Asistenciu a prvý bod si zapísal Cardwell.

Zvolen rovnako v početnej výhode vyrovnal, keď skóroval Bondra. Domáci si však v prostrednom dejstve vzali späť jednogólové vedenie, Coulter sa presadil v presilovej hre. V 48. minúte sa dostali do prečíslenia Popradčania, Paločko našiel Calofa, ktorý prekonal Trenčana. V závere ešte Dmowski strelou do prázdnej brány upravil výsledok.

Obranca Jakub Burzík absolvoval debut v popradskom drese ako siedmy obranca. Prvý zápas odohral za "kamzíkov" aj kanadský bek Jake Cardwell.

Tipos extraliga – 31. kolo:

HK Poprad – HKM Zvolen 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Góly: 18. Paločko (Brincko), 27. Peresunko (Cardwell, Calof), 35. Coulter (Peresunko, Calof), 48. Calof (Paločko), 57. Dmowski (Betker) – 11. Mucha (Rauhauser, Kubka), 31. Bondra (Langkow, Hecl). Rozhodovali: Klejna, Goga – Jurčiak, Vyšný, vylúčení: 6:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3299 divákov.

Poprad: Vay – Turan, Betker, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Česánek, Burzík – Kukuča, Coulter, Dmowski – Svitana, Paločko, Calof – Peresunko, Halama, Melcher – Králik, Bodnár, Przygodzki

Zvolen: Trenčan – Hain, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Kobolka, Sládok, Čulík – Hecl, M. Hults, Bondra – Marcinek, Langkow, Mucha – Kolenič, Šiška, Csányi – Gašpar, Fekiač, Jakúbek

Barani si poistili piate miesto

Hokejisti Banskej Bystrice zdolali V 31. kole Tipos extraligy Liptovský Mikuláš 5:0 a poistili si piate miesto v tabuľke. Zároveň pod vedením trénera Helminena zaznamenali desiaty triumf z dvanástich zápasov od jeho príchodu pod Urpín. Brankár Belányi zaknihoval prvé čisté konto v sezóne.

Domáci v prvej tretine prestrieľali Liptákov a ujali sa vedenia v ôsmej minúte po rýchlej akcii a prechode do útoku s presnou koncovkou Wilkinsa z pravého kruhu. A aj keď do prestávky ešte nevyužili Bystričania dve presilovky v rade, mrzieť ich to nemuselo, pretože na začiatku druhej tretiny odrazený puk od mantinelu z nulového uhla šikovne poslal za nohu brankára Krasikova Turnbull.

O necelé tri minúty zvýšil na 3:0 v presilovke z medzikružia Bíreš. Hostia následne nevyužili dve presilovky za sebou a po nich pykali. Prihrávku Turnbulla cez os ihriska zužitkoval pred odkrytou bránkou Vela a bolo 4:0. V tretej tretine sa dráma nekonala. Aj keď tréner L. Mikuláša v 52. minúte odvolal brankára, hostia hrali v šestici, tak tento ťah absolútne nevyšiel a Turnbull poistil výhru gólom do prázdnej bránky na 5:0.

31. kolo TEL:

HC '05 Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)
Góly: 8. Wilkins (Hora, Turnbull), 21. Turnbull (Bačík, Šenkeřík), 24. Bíreš (Turnbull, Wilkins), 34. Vela (Turnbull, Wilkins), 53. Turnbull (Wilkins, Vela). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Bogdaň, Tichý, vylúčení na dve min.: 4:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2563 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Šenkeřík, Bačik, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – R. Faith, Adam, Petriska – Macek, Bíreš, Gašpar – Výhonský, A. Stránský, Štrauch

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Hraško, Mezovský, Vasiljev, Žilka, F. Fekiač, Lalík, Jendroľ – Réway, Quince, Avtsin – Berry, Egle Lehtinen – Kriška, Uhrík, Vakigura – Tkáč, Vankúš, J. Sukeľ

Trenčín si opäť poradil s Novými Zámkami

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v 31. kole Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 4:1. O svojom triumfe definitívne rozhodli na začiatku tretej tretiny, keď využili dve presilové hry. Trenčania nadviazali na štvrtkový triumf 4:1, ktorý dosiahli v Nových Zámkoch.

HK Dukla Trenčín - HC MIKRON Nové Zámky 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Góly: 14. Nemčík (Petráš, Sloboda), 17. Sloboda (Petráš), 42. Ahl (Immo, Pietroniro), 42. Petráš (Pietroniro, Immo) –  Prokeš (Števuliak, Stupka), vylúčení: 1:4, presilovky: 2:0, oslabenia, 0:0, Rozhodovali: Crman, Výleta – Valo, Kacej

Trenčín: Lacouvée – Nemčík, Pietroniro, Starosta, Petrovický, Ekberg, Hlaváč,  M. Hudec, Krajčovič - Ahl, Baláž, Immo  - D. Hudec, Conway, Charbonneau -  Sloboda, Vaňo, Petráš - Škvarek, Sojčík, Giľák

Nové Zámky: Kantor – Roman, Lee, Mamčics, Chartnúch, – Kozák, Novajovský, Laurenčík, Šišovský - Stupka, Prokeš, Števuliak - T. Mikúš, Johnson, J. Mikúš - Ondrušek Michnáč, Barto, Kováč

Viac o téme: HC Košice HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín HC Mikron Nové Zámky HK 32 Liptovský Mikuláš Tipos extraliga HC 19 Humenné HC´ 05 Banská Bystrica