Ostatné pretekárky nemali najmenší nárok: Americká suverénka navýšila náskok na čele

Jessie DigginsováJessie Digginsová Zdroj: SITA/Ulf Palm/TT News Agency via AP

DOBBIACO - Americká bežkyňa na lyžiach Jessie Digginsová vyhrala v tretej etape Tour de Ski v stíhačke na 20 km voľne.

Triumf vybojovala s pohodlným náskokom 46,5 sekundy pred konkurenciou a upevnila celkové vedenie v hodnotení prestížneho podujatia. Druhé miesto obsadila Nemka Victoria Carlová a najlepšiu trojku doplnila Linn Svahnová zo Švédska s mankom 48,2 sekundy.

Digginsová vybehla do stíhačky v talianskom stredisku Dobbiaco  so sedemsekundovým náskokom na Carlovú, 11 sekúnd k dobru mala oproti Svahnovej. Po pondelňajších pretekoch je tak na najlepšej ceste k druhému triumfu na TdS - na podujatí zvíťazila premiérovo pred troma rokmi a v tej istej sezóne získala aj veľký glóbus a celkový triumf vo vytrvalostných pretekoch. V utorok je na Tour voľný deň, v stredu sa vo švajčiarskom Davose pôjde šprint voľnou technikou.

Výsledky 3. etapy Tour de Ski - stíhačka 20 km voľne v Dobbiacu: 1. Jessie Digginsová (USA) 58:18,7 min, 2. Victoria Carlová (Nem.) +46,5 s, 3. Linn Svahnová, 4. Jonna Sundlingová (obe Švéd.) obe +48,2, 5. Astrid Öyre Slindová (Nór.) +49,6, 6. Heidi Wengová (Nór.) +51,7, 7. Frida Karlssonová (Švéd.) +52,5, 8. Kerttu Niskanenová (Fín.) +52,6, 9. Emma Ribomová (Švéd.) +55,7, 10. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) +1:18 min

Priebežné poradie po 3 etapách: 1. Digginsová 1:26:42 h, 2. Carlová +47 s, 3. Svahnová, 4. Sundlingová obe +48, 5. Slindová +50, 6. H. Wengová +52

Celkové poradie SP (po 8 súťažiach): 1. Digginsová 655 b, 2. Ebba Anderssonová (Švéd.) 626, 3. Carlová 596, 4. Rosie Brennanová (USA) 578, 5. H. Wengová 532; 6. Moa Ilarová (Švéd.) 472

Viac o téme: Tour de Ski Jessie Digginsová