Fungujúci orchester Popradu opäť exceloval, drámy na Liptove aj na ľade nováčika

Gólová radosť hokejistov PopraduGólová radosť hokejistov Popradu Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - V 32. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice prehrali s Popradom 1:4 a nenadviazali na posledné víťazstvo doma s L. Mikulášom. Tím spod Tatier potvrdil dobrú formu, vyhral jedenásty duel z posledných trinástich.

V prvej tretine sa hostia ujali vedenia, keď v piatej minúte sa pekne uvoľnil Calof a na dvakrát bekhendovým blafákom pokoril Krošelja. Domáci nevyužili dve presilovky a pykali v oslabení. Spoza kruhov sa presadil Peresunko.

Zľava Petr Šenkeřík (Banská Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Na začiatku druhej tretiny znížil z dorážky po prečíslení Wilkins, avšak Podtatranci boli úspešní aj v ďalšej početnej výhode, na 1:3 zvýšil po dobrej práci s pukom z ľavej strany Dmowski. V tretej tretine siahli Bystričania v presilovke po hre bez brankára v šestici, ale do opustenej svätyne ´baranov´ skóroval Calof.

TEL - 32. kolo:

HC '05 Banská Bystrica – HK Poprad 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Góly: 21. Wilkins (Vela, Turnbull) – 5. Calof (Belluš, Svitana), 17. Peresunko (Cardwell, Dmowski), 34. Dmowski (Peresunko, Cardwell), 60. Calof. Rozhodovali: M. Novák, Rojík – Valo, Tichý, vylúčení na 2 min.: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2322 divákov.

Banská Bystrica: Krošelj – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Luža, Ďatelinka, Pavúk – Turnbull, Vela, Wilkins – Petriska, R. Faith, Výhonský – Gašpar, Bíreš, Gašpar – Štrauch, A. Stránský, Matoušek

Poprad: Vay – O. Turan, Kotvan, Cardwell, Brincko, D. Brejčák, Betker, Drgoň – Kukuča, Coulter, Dmowski – P. Svitana, Matej Paločko, Calof – Peresunko, Belluš, Melcher – Stanček, Bodnár, Przygodzki

Michalovce sa vytrápili na ľade nováčíka

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili na ľade HC 19 Humenné 1:0 po predĺžení v stredajšom zápase 32. kola Tipos extraligy. Jediný gól duelu strelil v 47. sekunde predĺženia obranca Sena Acolatse. Humenné je naďalej na poslednom 12. mieste tabuľky, Michalovce sú priebežne na treťom mieste. Brankár Michaloviec Stanislav Škorvánek si pripísal druhé čisté konto v sezóne a aj asistenciu na jedinom góle zápasu.

V drese domácich premiérovo nastúpil český útočník Michal Kvasnica. Trénerovi hostí Petrovi Kúdelkovi chýbalo pre zdravotné problémy až 11 hráčov. V stretnutí dominovali defenzívy a brankári, ktorí si po 60 minútach udržali čisté kontá aj napriek viacerým presilovkám. Domáci si do predĺženia preniesli presilovku, ktorú sa rozhodli podporiť stiahnutím brankára Galimova a nasadením piateho hráča. Tento zámer im však nevyšiel a Acolatse strelou do prázdnej bránky rozhodol o víťazstve hostí.

HC 19 Humenné - HK Dukla Ingema Michalovce 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Acolatse (Škorvánek). Rozhodovali: T. Orolin, Kalina - Stanzel, Pribula, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Humenné: Galimov - Novický, Glazkov, Meliško, Sergijenko, Djakov, Novota, Jacko - Šoltés, Kuru, Lapšanský - Handlovský, Linet, Kvasnica - Vaško, Krajňák, Borov - Ragan, Lačný, Thomka

Michalovce: Škorvánek - Michalčin, Cibák, Marcinko, Bindulis, Acolatse, Stripai, Jasečko - Zabusovs, Fedor, Valach - Puliš, Suja, Matta - Varga, Bjalončík, Kurila - Vašaš, Prokopovič, Kabáč

Nitra dobyla pevnosť Dukly

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v stredajšom zápase 32. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Trenčín 5:3 a v prebiehajúcom ročníku vyhrali aj štvrtý vzájomný duel s týmto súperom.

"Corgoni" sa vďaka triumfu v súboji tabuľkových susedov udržali na siedmom mieste a pred Trenčanmi zvýšili náskok na štyri body. Dukla nenadviazala na dve predchádzajúce víťazstvá. Nitrania položili základ úspechu v úvodnej polovici zápasu. Po prvej tretine viedli 2:0 a v 29. minúte už 5:1, domáci dokázali z manka ukrojiť len dva góly.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 3:5 (0:2, 2:3, 1:0)
Góly: 22. Petráš (Hlaváč, Immo), 30. Baláž (Ahl, Pietroniro), 59. Immo (Ahl, Hlaváč) - 6. Cotton (Čederle), 7. Gates (Harper, Mezei), 22. Jackson (Harper), 23. Hrnka (Mezei), 29. Buček (Gill). Rozhodovali: Crman, Baluška - Junek, Frimmel, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2342 divákov.

Trenčín: Lacouvée (23. Borák) - Pietroniro, Starosta, M. Hudec, Nemčík, Bokroš, Ekberg - Immo, Baláž, Ahl - Charbonneau, Škvarek, D. Hudec - Petráš, Vaňo, Sloboda - Giľák, Hlaváč, Krajčovič

Nitra: Kašík - Cotton, Mezei, P. Valent, Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Bača - Bubela, Gill, Buček - Harper, Gates, Jackson - Lacka, Čederle, Okoličány - Bajtek, Slovák, Hrnka - Pobežal

Nájazdová dráma na Liptove

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v stredajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch. Domáci hráči v stretnutí trikrát prehrávali, no vždy sa dokázali dotiahnuť a v piatej sérii nájazdov rozhodol Marly Quince.

Liptáci sa vďaka triumfu dostali na ôsmu priečku tabuľky o skóre pred Trenčín. Zvolen prehral tretí zápas v sérii a patrí mu šieste miesto, keď nazbieral o päť bodov viac ako jeho stredajší súper.

HK 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 4:3 pp a sn (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Uhrík (Egle, Nauš), 38. Avcin (Quince), 51. Lahtinen (Kriška, Lalík), rozh. nájazd: Quince - 4. M. Hults (Bondra, C. Hults), 26. P. Zuzin (Šiška), 39. Marcinek (Rauhauser, Šiška). Rozhodovali: Štefik, Goga - Bogdan, Kacej, vylúčení: 4:4, presilovky a oslabenia: 0:0, 1187 divákov

Mikuláš: Krasikov - Lalík, Mezovský, Vasiljev, Žilka, F. Fekiač, Hraško, Jendroľ - Berry, Quince, Réway - Lahtinen, Egle, Nauš - Kriška, Uhrík, Avcin - J. Sukeľ, Vankúš, Tkáč - Nespala

Zvolen: Kupsky - Hain, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Čulík, Sládok, Haborák - Hecl, M. Hults, Bondra - Marcinek, Šiška, P. Zuzin - Mucha, Langkow, Jakúbek - Kolenič, V. Fekiač, Csányi

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HK Nitra HC '05 Banská Bystrica HK Dukla Trenčín HK 32 Liptovský Mikuláš HK Dukla Ingema Michalovce HC 19 Humenné