Žiadni Slováci a iba jeden Čech: Toto sú najlepší hráči MS v hokeji do 20 rokov

Radosť českých hokejistovRadosť českých hokejistov Zdroj: SITA/AP/TT News Agency/Adam Ihse

GÖTEBORG - Hokejisti USA vybojovali zlaté medaily na MS hráčov do 20 rokov vo Švédsku. V piatkovom finále zdolali domácich reprezentantov 6:2 a získali pre svoju krajinu šiesty titul v tejto vekovej kategórii.

Na pomyselnom tróne vystriedali Kanadu, ktorá triumfovala na predošlých dvoch šampionátoch. Z bronzu sa tešili Česi, ktorí v závere otočili vývoj zápasu o 3. miesto s Fínskom a triumfovali 8:5.

Slovenskí hokejisti obsadili na turnaji šieste miesto, keď vo štvrťfinále nestačili na reprezentáciu Fínska a podľahli jej 3:4 po predĺžení. Napriek tomu, že Slovensko malo na turnaji veľké množstvo hviezd, do výberu najlepších sa nedostal ani jeden z nich.

Trojica najlepších Slovákov na Galéria fotiek (9) Trojica najlepších Slovákov na MS v hokeji do 20 rokov - Servác Petrovský, Maxim Štrbák a Adam Gajan Zdroj: IIHF

Ocenenie pre najužitočnejšieho hráča turnaja si odniesol švédsky útočník Jonathan Lekkerimäki, ktorý bol so siedmimi gólmi najlepší strelec turnaja. Prvé miesto v produktivite obsadil Čech Jiří Kulich, ktorý nazbieral 12 kanadských bodov (6+6) rovnako ako druhý v poradí Cutter Gauthier (2+10). Všetci traja sa dostali do All star tímu podľa médií.

Najužitočnejší hráč (MVP):

Jonathan Lekkerimäki (Švéd.)

All star tím (podľa médií):

brankár: Hugo Hävelid (Švéd.)
obrancovia: Lane Hutson (USA), Theo Lidstein (Švéd,)
útočníci: Jiří Kulich (ČR), Cutter Gauthier (USA), Jonathan Lekkerimäki (Švéd.)

Najlepší hráči na postoch (podľa direktoriátu):

brankár: Hugo Hävelid (Švéd.)
obranca: Axel Sandin-Pellikka (Švéd.)
útočník: Cutter Gauthier (USA)

Viac o téme: USA Česko Švédsko Fínsko Jiří Kulich Cutter Gauthier Jonathan Lekkerimaki Axel Sandin-Pellikka Lane Hutson Hugo Hävelid Theo Lidstein
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy