VIDEO Náročné podmienky a to nebolo všetko: Vlhová vie, čo sa včera stalo!

Sklamaná Petra Vlhová v cieli druhého kola obrovského slalomu v Kranjskej GoreSklamaná Petra Vlhová v cieli druhého kola obrovského slalomu v Kranjskej Gore Zdroj: TASR/Martin Baumann

KRANJSKA GORA - Podmienky obrovského slalomu alpských lyžiarok v Kranjskej Gore komplikoval v sobotu dážď i pomerne vysoké teploty. Slovenská pretekárka Petra Vlhová obsadila na podujatí Svetového pohára štvrté miesto po tom, ako mala v úvodnom kole najlepší čas. Na víťaznú Kanaďanku Valerie Grenierovú stratila 61 stotín sekundy.

Vlhová išla do úvodnej jazdy s číslom dva, ťažila tak z nerozbitej trate a Federicu Brignoneovú z Talianska prekonala o 0,02 sekundy. Dvojicu už nedokázala predstihnúť žiadna zo zvyšných lyžiarok vrátane hviezdnej Mikaely Shiffrinovej, ktorá skončila siedma s mankom 0,98 sekundy.

"S viditeľnosťou som nemala problém, skôr s tým, že bol mokrý sneh. Je to ako keď padá dážď so snehom počas šoférovania," opísala druhé kolo Vlhová. Nepriaznivé podmienky v slovinskom stredisku komplikovali aj prípravu a lyžiarky boli prvýkrát na kopci Podkoren 3 až v ostrej sobotňajšej jazde.

"Snažila som sa na to pripraviť, nakoniec nám dali na vedľajšom kopci jazdy na voľno. Potom sme sa presunuli sem, úplne z nuly to teda nebolo, ale zároveň to nebolo ani extra rozjazdenie," povedala 28-ročná lyžiarka k podmienkam v príprave. Na záver poďakovala aj slovenským fanúšikom, ktorí mali v Kranjskej Gore početné zastúpenie: "Všetci ich počujú a som rada, že sem prišlo toľko Slovákov. Som rada, že tu zostali, pretože dážď môže odradiť veľa ľudí."

Sme späť v hre, ozýva sa z tábora Vlhovej

Boj o víťazstvo bol pre Vlhovú dôležitý vzhľadom na predošlý výsledok v Lienzi. V prvom kole obrovského i klasického slalomu sa nezmestila do najlepšej desiatky. V rakúskom stredisku nakoniec obsadila siedme a piate miesto.

"Bolo dôležité sa po Lienzi opäť dostať do pretekov. Vrátili sme sa, Petra bola opäť medzi najlepšími, len sa jej nepodarili niektoré kľúčové body druhého kola. Bola však blízko, taký je šport. Dôležité je, že sme späť v hre," zhodnotil tréner Mauro Pini počínanie svojej zverenky.

Petra Vlhová na trati Galéria fotiek (16) Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati v 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vlhová padla v hodnotení "obráku" o jednu priečku a momentálne figuruje na piatej pozícii. Sobotňajšia víťazka Grenierová ju predstihla o šesť bodov a preskočila aj Švédku Saru Hectorovú. Celková líderka Shiffrinová si napriek deviatemu miestu udržala pohodlný náskok pred Brignoneovou a Vlhovou. V nedeľu je v rovnakom stredisku na programe slalom so štartom prvého kola o 9.30 h.